SHHTga a’zo davlatlar MKKning Pekin shahridagi majlisi to‘g‘risida
2018-yilning 4-8-iyun kunlari Pekin shahrida Shanxay hamkorlik tashkilotiga a’zo davlatlar Milliy koordinatorlari kengashi (MKK) majlisi bo‘lib o‘tdi.
Hindiston, Pokiston, Qirg‘iziston, Qozog‘iston, Tojikiston, Rossiya, Xitoy va O‘zbekistonning vakolatli vakillari tomonidan SHHT Davlat rahbarlari kengashining Sindao shahrida (Xitoy) bo‘lib o‘tadigan 18-majlisi kun tartibiga kiritiladigan masalalar muhokama qilindi.
Shuningdek, yakuniy hujjatlar matnlari loyihalari ko‘rib chiqildi va kelishildi. SHHTga a’zo davlatlar rahbarlarining Sindao deklaratsiyasi ushbu hujjatlarning markaziysi hisoblanadi.

О заседании СНК государств-членов ШОС в г.Пекине
4-8 июня 2018 года в г.Пекине состоялось заседание Совета национальных координаторов (СНК) государств-членов Шанхайской организации сотрудничества.
Полномочные представители Индии, Казахстана, Китая, Кыргызстана, Пакистана, России, Таджикистана и Узбекистана обсудили вопросы, вносимые в повестку дня предстоящего 18-го заседания Совета глав государств-членов ШОС в г.Циндао (КНР).
Рассмотрены и согласованы также проекты текстов итоговых документов, центральным из которых является Циндаоская декларация глав государств-членов ШОС.