Aholining mazmunli dam olishi uchun qulayliklar yaratish bo‘yicha topshiriqlar berildi
Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev Namangan shahridagi madaniyat va istirohat bog‘ida amalga oshirilayotgan qurilish ishlarini ko‘zdan kechirdi.110 gektar maydonni egallagan ushbu bog‘da ochiq va yopiq suzish havzasi, kichik stadion, muz saroyi, to‘rt yulduzli mehmonxona, yirik attraksionlar, ertaklar shaharchasi, savdo shoxobchalari, kutubxona va internet kafe, bouling va fitnes klublari, hunarmandlar markazi, amfiteatr, akvapark va boshqa obyektlar bo‘ladi. O‘ziga xos landshaftga ega bo‘lgan hududga noyob manzarali daraxt va gullar ko‘chatlari ekilib, botanika bog‘i yaratiladi.
Mazkur ko‘ngilochar maskanda yiliga 100 ming kishiga xizmat ko‘rsatish mo‘ljallangan. Uni 2019 yilning birinchi choragida foydalanishga topshirish, 1 ming 500 ga yaqin yangi ish o‘rni yaratish rejalashtirilgan.
Bugungi kunda qurilish ishlari jadal davom etmoqda.
Davlatimiz rahbari istirohat bog‘ini sifatli va xavfsiz barpo etish bo‘yicha tavsiyalar berdi. Nafaqat viloyat, balki mamlakatimizda qiyosi yo‘q bo‘ladigan mazkur parkka “Afsona” deb nom berishni taklif qildi.
Shu yerda Namangan shahri Guliston dahasida bunyod etilishi mo‘ljallangan “Namangan City”, Pop tumanida quriladigan zamonaviy savdo majmuasi va “Pop eco park” kabi loyihalar taqdimoti o‘tkazildi.

Поручено создать удобства для содержательного отдыха населения
Президент нашей страны Шавкат Мирзиёев ознакомился с ходом строительных работ в парке культуры и отдыха города Намангана. В парке, занимающем 110 гектаров, намечено возвести открытый и крытый бассейны, малый стадион, ледовый дворец, четырехзвездочную гостиницу, аттракционы, сказочный городок, торговые пункты, библиотеку и интернет-кафе, боулинг и фитнес-клуб, центр ремесленников, амфитеатр, аквапарк и другие объекты. Будут высажены декоративные деревья и цветы, создан ботанический сад.
Планируется, что этот развлекательный комплекс будут обслуживать в год 100 тысяч посетителей. Сдача в эксплуатацию намечена на первый квартал 2019 года, будет создано около 1,5 тысячи новых рабочих мест.
Сегодня здесь активно ведутся строительные работы.
Глава государства дал рекомендации по качественному и безопасному выполнению работ. Предложил назвать парк "Афсона".
Здесь же прошла презентация таких проектов, как строительство “Namangan City” на массиве Гулистон города Намангана, возведение современного торгового комплекса и экопарка "Pop eco park" в Папском районе.