Latviya parlamenti rahbariyati Buxoroda
Mehmonlarni Buxoro temiryo’l vokzalida viloyat hokimining o’rinbosari Botir Shaxriyorov va mutasaddi tashkilot rahbarlari iliq kutib olishdi.
Dam olish uchun qulay va shinam bo’lgan “Asia Bukhara” mehmonxonasida joylashgan 14 nafar sayyohlar maroqli hordiqdan so’ng 16 aprel kuni Buxoroning diqqatga sazovor joylariga tashrif buyurishdi.
Sayohat Buxoroning ko’hna tarixini o’zida jo etgan “Somoniylar” maqbarasi va Chashmayu-Ayub majmuasi bilan yaqindan tanishishdan boshlandi. Mehmonlar “Ark” qo’rg’oni, “Poyi Kalon” majmuasi “Qolda gilam to’qish korxonasi”, “Labi hovuz” majmuasi hamda tarixiy obidalar to’g’risida ma’lumotlarga ega bo’lishdi.

Руководство парламента Латвии в Бухаре
Делегация под руководством Председателя Сейма (парламента) Латвии Инары Мурниеце 15 апреля вечерним рейсом экспресс-поезда «Афросиёб» прибыла в Бухару.
На железнодорожном вокзале Бухары гостей встретил заместитель хокима области Ботир Шахриёров.
На следующий день 16 апреля делегация, состоящая из 14 гостей отправилась по достопримечательностям Бухары.
Тур начался с подробного ознакомления с вобравшим в себя всю древнюю историю Бухары мавзолея Саманидов и комплексом Чашма Аюб. Также гости получили информацию о крепости Арк, о комплексе Пойи Калон, о предприятии ручного изготовления ковров, о комплексе Ляби-Хауз и о других исторических памятниках.
Гостей очень впечатлил организованный по Бухаре тур. Латвийская делегация выразила огромную благодарность всем организаторам тура.