AQSH elchisi bilan uchrashuv
2018-yilning 11-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Amerika Qo‘shma Shtatlarining Favqulodda va Muxtor Elchisi Pamela Leora Spratlenni qabul qildi.
Suhbat davomida AQSh Davlat kotibi o‘rinbosari Tomas Shennonning mamlakatimizga tashrifi va AQSh nufuzli delegatsiyasining 26-27-mart kunlari Toshkent shahrida o‘tkazilgan Afg‘oniston bo‘yicha “Tinchlik jarayoni, xavfsizlik sohasida hamkorlik va mintaqaviy sheriklik” mavzusidagi xalqaro konferensiya ishida ishtiroki natijalari yuzasidan fikr almashildi.
Muzokaralarda Toshkent forumi yuqori baholandi va konsensus asosida qabul qilingan konferensiya Deklaratsiyasining konstruktiv xarakteri qayd etildi.
Uchrashuvda turli darajalarda bo‘lajak O‘zbekiston-AQSh aloqalari jadvali va kun tartibi ham muhokama qilindi.

Встреча с послом США
11 апреля 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Соединенных Штатов Америки Памелу Леору Спратлен.
В состоявшейся беседе стороны обменялись мнениями об итогах визита в нашу страну заместителя Государственного секретаря США Томаса Шэннона и участия представительной американской делегации в работе международной конференции высокого уровня по Афганистану «Мирный процесс, сотрудничество в сфере безопасности и региональное взаимодействие» 26-27 марта в г.Ташкенте.
Стороны высоко оценили Ташкентский форум и отметили конструктивный характер принятой на основе консенсуса Декларации конференции.
На встрече также обсужден график и повестка дня предстоящих узбекско-американских контактов на различных уровнях.