Buyuk Britaniya TIV delegatsiyasi bilan uchrashuv
2018-yilning 10-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida Buyuk Britaniya va Shimoliy Irlandiya Birlashgan Qirolligi Tashqi ishlar vazirligining Sharqiy Yevropa va Markaziy Osiyo bo‘yicha katta muzokarachisi Sara Kroft boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Suhbat chog‘ida ikki va ko‘p tomonlama shakllardagi O‘zbekiston-Buyuk Britaniya munosabatlarining dolzarb jihatlari muhokama qilindi.
Uchrashuvda asosiy e’tibor Buyuk Britaniyaning Yevropa Ittifoqidan chiqishi bilan bog‘liq dolzarb masalalarga qaratildi. O‘zbekiston va Yevropa Ittifoqi o‘rtasidagi sheriklik va hamkorlik to‘g‘risidagi amaldagi Bitim qoidalarini “Brexit” jarayonidan so‘ng kuchga kirishi kutilayotgan ikki tomonlama O‘zbekiston-Buyuk Britaniya shartnomasi loyihasiga kiritish to‘g‘risida so‘z yuritildi.

Встреча с делегацией МИД Великобритании
10 апреля 2018 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан состоялась встреча с делегацией Министерства иностранных дел Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии во главе со старшим переговорщиком по Восточной Европе и Центральной Азии Сарой Крофт.
Предметно обсуждены актуальные аспекты узбекско-британских отношений в двустороннем и многостороннем форматах.
Основное внимание было уделено вопросам, связанным с предстоящим выходом Великобритании из Европейского союза. Прежде всего речь шла о переносе положений действующего Соглашения о партнерстве и сотрудничестве между Узбекистаном и Евросоюзом в проект будущего двустороннего узбекско-британского договора, который должен вступить в силу после так называемого «Брексита».