2018-04-01 | Siyosat
2018-yilning 30-mart kuni bo‘lib o‘tgan O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining 14-yalpi majlisida Raxmatulla Nazarov Senatning Xalqaro munosabatlar, tashqi iqtisodiy aloqalar, xorijiy investitsiyalar va turizm masalalari qo‘mitasining a’zosi etib saylandi.
Ilgariroq, 23-mart kuni Tashqi ishlar vazirligining ShHT tuzilmalari, shu jumladan Xitoy bilan hamkorlik boshqarmasi boshlig‘i - O‘zbekiston Respublikasining Shanxay hamkorlik tashkiloti ishlari bo‘yicha milliy koordinatori Raxmatulla Nazarov Navoiy viloyati vakillik organlari deputatlarining qo‘shma majlisida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining a’zosi etib saylangan edi.

2018-04-01 | Политика
На завершившемся 30 марта 2018 года 14-м пленарном заседании Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Рахматулла Назаров избран членом Комитета Сената по вопросам международных отношений, внешнеэкономических связей, иностранных инвестиций и туризма.
Ранее, 23 марта начальник Управления МИД по сотрудничеству с ШОС, в том числе с КНР – Национальный координатор Республики Узбекистан по делам ШОС Рахматулла Назаров на совместном заседании депутатов представительных органов Навоийской области избран членом Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан.