Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida bo'sh ish o'rinlari yarmarkasi o'tkaziladi!
30 mart kuni axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida bo'sh ish o'rinlari namoyishiga bag'ishlangan mehnat yarmarkasi o'tkaziladi! Tadbirning maqsadi kompaniya, tashkilot va korxonalarga, davlat idoralariga zamonaviy bilimlarga ega iste’dodli va istiqbolli kadrlarni jalb qilish, yosh mutaxassislarga ishga joylashishda ko‘maklashishdan iborat.
Yarmarkada axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida faoliyat yurituvchi 100 ta korxona va muassasalar, shuningdek davlat organlari mavjud ish o‘rinlari bilan qatnashadilar.
Bu yilgi yarmarkada axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalari sohasida kadr tayyorlovchi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti, uning hududiy filiallari, akademik litsey va kasb-hunar kollejlari bitiruvchilari, jami 2600 dan ziyod yoshlarning ishtiroki kutilmoqda. AKT sohasida bilim va ko'nikmaga ega mutaxassislarni yarmarkaga taklif qilamiz!

30 марта пройдут очередные ярмарки вакансий для IT-специалистов
30 марта в ТУИТ и его филиалах пройдут ежегодные ярмарки вакансий для специалистов сферы информационных технологий и коммуникаций. В них примут участия около 100 компаний, осуществляющих деятельность в IT-сфере. Кроме того, специалисты смогут получить информацию о действующих вакансиях в органах государственного и хозяйственного управления.
Цель ярмарок – содействие молодым специалистам в трудоустройстве. Ожидается, что мероприятие посетят порядка 2600 студентов и выпускников ТУИТ и его региональных филиалов. По словам организаторов, каждая ярмарка вакансий является мостом между работодателями, учебными заведениями и молодыми специалистами.