O’zbekiston sayyohlik salohiyati Berlinda namoyish etilmoqda
Bugun Germaniya poytaxti Berlin shahrida “ITB Berlin – 2018” xalqaro turizm ko’rgazmasi o’z ishini boshladi. Ushbu ko’rgazma eng yirik xalqaro sayyohlik anjumanlaridan biri bo’lib, joriy yil unda 185 mamlakatdan o’n mingdan ziyod firma va kompaniya vakillari ishtirok etmoqda.
Mazkur tadbir sayyohlik sanoatining barcha zamonaviy yo’nalishlarini o’zida mujassam etgan bo’lib, unda sayohat, faol turizm, sport turizmi va sport mahsulotlari, sayyohlik va axborot texnologiyalari, yoshlar turizmi, ekoturizm, madaniy sayyohlik, sayyohlik biznesi, kruiz kabi yo’nalishlarga oid o’nlab bo’limlar mavjud.
Mazkur nufuzli forumda mamlakatimiz sayyohlik salohiyati yagona “O’zbekiston” milliy stendida taqdim etilmoqda. “O’zbekiston havo yo’llari” Milliy aviakompaniyasi o’z xizmatlarini jumladan, faoliyati haqidagi axborot materiallari, aviaparki, qatnovlar jadvali va havo kemasi sahnidagi xizmatlarini namoyish qilmoqda.
Ta’kidlash joizki, 6-mart kuni O'zbekistonning Germaniyadagi elchixonasida mamlakatimiz sayyohlik salohiyatining taqdimoti  bo’lib o’tdi.
Anjumanda “O’zbekiston havo yo’llari” Milliy aviakompaniyasi hamda ikki davlat sayyohlik sohasi vakillari ishtirok etdi. Tadbirda turizm sohasidagi xalqaro hamkorlikni yanada rivojlantirish istiqbollari haqida so’z yuritildi. Mamlakatimizning tabiiy, tarixiy va madaniy merosi, diqqatga sazovor joylari, sayyohlik sohasida amalga oshirilayotgan ishlar haqida ma’lumot berildi. Shuningdek, tadbir davomida B2B shaklidagi uchrashuvlar ham o’tkazildi. Mazkur uchrashuvlar mamlakatimizdagi sayyohlik xizmatlarini xalqaro turizm bozorlariga taklif etish, ushbu soha vakillarining chet ellik hamkasblari bilan hamkorligini kengaytirish imkonini berdi.
Eslatib o’tamiz, “O’zbekiston havo yo’llari” Milliy aviakompaniyasi Berlinda bo’lib o’tayotgan «ITB Berlin-2018» yarmarkasida 11-martga qadar o’z xizmatlarini taqdim etadi.

Туристический потенциал Узбекистана представлен в Берлине
Сегодня в столице Германии стартовала международная туристическая выставка "ITB Berlin 2018". В этом году в ней принимают участие свыше 10 тысяч экспонентов из 185 стран мира, работающих в сфере туризма.
Национальная авиакомпания "Узбекистон хаво йуллари" представляет свои услуги по авиаперевозкам на едином стенде "Узбекистан",на котором экспонируется богатый  туристический потенциал нашей страны.
Посетителям выставки наряду с обширной информацией о богатом культурно-историческом наследии предлагаются информационные брошюры о деятельности национального авиаперевозчика, его обновленном авиапарке, расписании полётов, предоставляемых услугах на борту воздушных судов и мн.др.
Красочный стенд нашей страны притягивает внимание большого количества местных жителей и гостей выставки.
Нужно отметить, что 6 марта в Посольстве Республики Узбекистан состоялась презентация туристического потенциала нашей страны. В ней приняли участие представители Национальной авиакомпании "Узбекистон хаво йуллари" и туристических компаний двух стран. В рамках данного мероприятия состоялись встречи в формате В2В, в ходе которых представители турбизнеса двух государств смогли обсудить вопросы сотрудничества и наладить новые контакты.
Отметим, НАК "Узбекистон хаво йуллари" будет представлять свои услуги по авиаперевозкам на ITB Berlin 2018  до 11 марта.