Vazir elchilarni bayram bilan tabrikladi
2018-yilning 6-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov 8-mart Xalqaro xotin-qizlar kuni arafasida Amerika Qo‘shma Shtatlari Favqulodda va Muxtor Elchisi Pamela Leora Spratlen, Fransiya Respublikasi Favqulodda va Muxtor Elchisi Violen Biyet de Vilmor, Misr Arab Respublikasi Favqulodda va Muxtor Elchisi Amani Al-Itr, Xitoy Xalq Respublikasi Favqulodda va Muxtor Elchisi Tsyan Yang va BMT vakolatxonasining rahbari Helena Freyzer bilan uchrashdi.
Vazir O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev nomidan mamlakatimiz va chet elda keng nishonlanadigan bahor bayrami munosabati bilan O‘zbekistondagi diplomatik vakolatxonalar rahbarlarini iliq muborakbod etdi va ularga sihat-salomatlik, baxt va har tomonlama omad, ularning faol va samarali ishlari va O‘zbekiston bilan AQSh, Fransiya, Misr, Xitoy va BMT o‘rtasidagi ikki tomonlama munosabatlarni mustahkamlashga qo‘shgan ulkan shaxsiy hissalari uchun minnatdorchilik bildirdi.

Minister congratulated Ambassadors on the holiday
On March 6, 2018, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov, on the eve of the International Women's Day, met with Ambassadors Extraordinary and Plenipotentiary of the United States of America – Pamela Leora Spratlen, the French Republic – Violen Biyet de Vilmore, the Arab Republic of Egypt – Amani al-Itr, the People’s Republic of China – Jiang Yan and the head of the UN Office – Helena Fraser. This was reported by the press service of the Ministry of Foreign Affairs.
The Minister on behalf of the President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev warmly congratulated the heads of diplomatic missions on the upcoming spring holiday, which is widely celebrated in Uzbekistan and abroad, and wished them health, happiness and every success, thanked them for their active and fruitful activity, personal significant contribution to strengthening bilateral relations between Uzbekistan and the United States, France, Egypt, China and the United Nations represented by them.