O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti “Mangold Konsalting” kompaniyasi boshqaruvi raisi bilan uchrashdi
2018-03-02 | Siyosat
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 2 mart kuni Toshkent xalqaro aeroportida Germaniyaning “Mangold Konsalting” kompaniyasi boshqaruvi raisi Klaus Mangold bilan uchrashdi.
Davlatimiz rahbari mehmonni qutlar ekan, O‘zbekistonda Germaniyaning yetakchi kompaniyalari bilan o‘zaro manfaatli va uzoq muddatli sheriklikni rivojlantirishga ustuvor ahamiyat qaratilayotganini alohida ta’kidladi.
Bugungi kunda mamlakatimizda Germaniyaning “MAN”, “Klaas”, “Lemken”, “Knauf” kabi o‘z sohasida yetakchi bo‘lgan konsern va korxonalari muvaffaqiyatli faoliyat yuritmoqda. “Simens”, “Bosh”, “Vismann”, “Xumana” va ko‘plab boshqa kompaniyalar bilan birgalikda istiqbolli investitsiya loyihalari ishlab chiqilmoqda. Germaniyadan O‘zbekiston iqtisodiyotiga jalb etilgan investitsiyalar hajmi 1 milliard dollarini tashkil etadi.
Uchrashuvda Germaniya kompaniyalari bilan O‘zbekistonda yuqori texnologiyali ishlab chiqarish korxonalarini ochish, transport-logistika va turizm infratuzilmasini modernizatsiya qilish, savdo-sotiq va qo‘shma loyihalarni moliyalashtirish bo‘yicha amaliy hamkorlikni kengaytirish istiqbollari muhokama qilindi.
“Mangold Konsalting” kompaniyasiga raislik qilish bilan birga turizm sohasida eng yirik kompaniyalardan biri bo‘lgan “TUI grup” kuzatuv kengashining rahbari sanaladigan Klaus Mangold O‘zbekiston Respublikasi Prezidentiga muloqot qilish ish imkoniyati hamda Germaniya ishbilarmon doiralarining mamlakatimizdagi loyihalari va takliflariga ko‘rsatilayotgan har tomonlama ko‘mak uchun samimiy minnatdorlik bildirdi. O‘zbekiston bilan keng ko‘lamli va o‘zaro manfaatli biznes-sheriklikdan g‘oyat manfaatdor ekanini qayd etdi.

President of Uzbekistan met with the head of «Mangold Consulting»
On March 2, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev met with the Chairman of the Board of the German company “Mangold Consulting” Klaus Mangold at Tashkent airport.
Welcoming the guest, the Head of the state emphasized the priority given to development of mutually beneficial and long-term partnership with leading companies in Germany.
German companies such as “MAN”, “Claas”, “LEMKEN”, “Knauf” – leaders in their industries are successfully working today in the market of Uzbekistan. Prospective investment projects are being developed with “Siemens”, “Bosch”, “Viessmann”, “Humana” and many others. Total amount of German investments in Uzbekistan’s economy reaches $1 billion.
During the meeting, the sides discussed prospects for expanding practical cooperation with German companies, primarily on creating high-tech industries, modernizing transport, logistics and tourism infrastructure in Uzbekistan, in trade operations and in financing joint projects.
Klaus Mangold, who also heads the supervisory board of one of the largest tourism companies “TUI Group”, expressed his deep gratitude to the President of the Republic of Uzbekistan for the opportunity to meet, as well as for comprehensive support of projects and proposals of Germany’s businessmen in Uzbekistan. High interest in further development of a full-scale and mutually beneficial business partnership with Uzbekistan was emphasized.