Qozog‘iston elchisi Qoraqalpog‘istonda
Qozog‘iston Respublikasining O‘zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va muxtor elchisi Yerik Utembayev uch kunlik safar bilan Qoraqalpog‘istonga keldi.
Mehmon bilan uchrashuvda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi raisi M.Erniyazov ikki mamlakat o‘rtasidagi strategik sheriklik munosabatlarini yanada rivojlantirish, hududiy hamkorlikni mustahkamlash yo‘nalishida amalga oshirilayotgan ishlar haqida so‘z yuritdi.
Ye.Utembayev qishloq ho‘jaligi, fan, ta’lim, turizm, tibbiyot, farmatsevtika sohalarida mintaqalararo sheriklik uchun ulkan salohiyat mavjudligini ta’kidladi.
Qozog‘iston elchisi Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat universitetida respublikadagi oliy o‘quv yurtlari rahbarlari bilan uchrashdi.
Shuningdek, mehmon Xo‘jayli tumanidagi Logistika markazida, Nukus shahridagi “Nukus polimer” MChJ va “Nukus elektroapparat” qo‘shma qorxonasida bo‘ldi.

Посол Казахстана в Каракалпакстане
Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Казахстан в нашей стране Ерик Утембаев прибыл в Каракалпакстан с трехдневным визитом.
На встрече с гостем председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан М.Ерниязов рассказал о проводимой работе по дальнейшему расширению стратегического партнерства между двумя странами и укреплению межрегионального сотрудничества.
Е.Утембаев отметил наличие большого потенциала для межрегионального партнерства в сферах сельского хозяйства, науки, образования, туризма, медицины, фармацевтики.
В Каракалпакском государственном университете имени Бердаха посол Казахстана встретился с руководителями высших учебных заведений республики.
Также гость посетил центр логистики в Ходжейлийском районе, ООО “Нукус полимер” и совместное предприятие “Нукус электроаппарат".