Qozog‘iston elchisi Qoraqalpog‘istonda
Qozog‘iston Respublikasining O‘zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va muxtor elchisi Yerik Utembayev uch kunlik safar bilan Qoraqalpog‘istonga keldi.
Mehmon bilan uchrashuvda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi raisi M.Erniyazov ikki mamlakat o‘rtasidagi strategik sheriklik munosabatlarini yanada rivojlantirish, hududiy hamkorlikni mustahkamlash yo‘nalishida amalga oshirilayotgan ishlar haqida so‘z yuritdi.
Ye.Utembayev qishloq ho‘jaligi, fan, ta’lim, turizm, tibbiyot, farmatsevtika sohalarida mintaqalararo sheriklik uchun ulkan salohiyat mavjudligini ta’kidladi.
Qozog‘iston elchisi Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat universitetida respublikadagi oliy o‘quv yurtlari rahbarlari bilan uchrashdi.
Shuningdek, mehmon Xo‘jayli tumanidagi Logistika markazida, Nukus shahridagi “Nukus polimer” MChJ va “Nukus elektroapparat” qo‘shma qorxonasida bo‘ldi.

Ambassador of Kazakhstan visits Karakalpakstan
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan to Uzbekistan Yerik Utembayev has arrived in Karakalpakstan.
At the meeting with the guest, the chairman of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan M.Yerniyazov informed about the ongoing activities on further expanding the strategic partnership between the two countries and strengthening interregional cooperation.
Y.Utembayev noted the great potential for interregional partnership in the spheres of agriculture, science, education, tourism, medicine, and pharmaceuticals.
At Karakalpak State University named after Berdakh, the Ambassador of Kazakhstan met with the leaders of higher educational institutions of the republic.
The guest also visited the logistics center in Khodjeyli district, Nukus Polymer LLC and the joint venture Nukus Electroapparat.