Korvina universitetida uchrashuv
2018-yilning 26-fevral kuni “Vishegrad guruhi” va Markaziy Osiyo mamlakatlari tashqi ishlar vazirlarining birinchi uchrashuvida ishtirok etish uchun Budapesht shahrida bo‘lib turgan O‘zbekiston Respublikasi delegatsiyasi Korvina universiteti rektori Andrash Lanszi bilan uchrashdi.
1853-yili asoslangan universitet hozirgi kunda iqtisod sohasiga ixtisoslashgani bilan mashhur va jahonning eng sara 200 ta ta’lim muassasalari qatoriga kiradi. Ushbu dargohda ta’lim venger, ingliz, nemis va fransuz tillarida olib boriladi.
Universitetda bo‘lib o‘tgan uchrashuvda O‘zbekiston va Vengriya ta’lim muassasalari o‘rtasida hamkorlik istiqbollari yuzasidan fikr almashildi, kadrlar tayyorlash va ilmiy almashinuvlar sohasida tomonlarning aniq tashabbuslarini tadbiq etishning amaliy masalalari ko‘rib chiqildi.

Встреча в Университете Корвина
26 февраля 2018 года делегация Республики Узбекистан, находящая в г.Будапеште для участия в первой встрече министров иностранных дел стран «Вышеградской группы» и Центральной Азии, встретилась с ректором Университета Корвина Андрашем Ланцзы.
Основанный в 1853 году университет в настоящее время известен своей специализацией в сфере экономики и входит в топ-200 лучших учебных заведений мира. Обучение в вузе проводится на венгерском, английском, немецком и французском языках.
На встрече в университете состоялся обмен мнениями по перспективам сотрудничества между учебными заведениями Узбекистана и Венгрии, рассмотрены практические вопросы реализации конкретных инициатив сторон в области подготовки кадров, научных обменов.