Bo‘lajak prokurorlar klubining ochilishi
O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi tomonidan Toshkent davlat yuridik universitetida Bo‘lajak prokurorlar klubining ochilishiga bag‘ishlangan marosim o‘tkazildi.
Tadbirda Bosh prokuratura, Oliy sud, Bosh prokuratura huzuridagi Majburiy ijro byurosi, Ichki ishlar vazirligi, Tashqi ishlar vazirligi, O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi rahbarlari va mas’ul xodimlari, shuningdek Toshkent davlat yuridik universiteti rektori va Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti prorektorlari ishtirok etdi.
Tadbir davomida Bo‘lajak prokurorlar klubi a’zolariga mamlakatda qonun ustuvorligini ta’minlash, qonuniylikni mustahkamlash, fuqarolarning huquq va erkinliklarini, jamiyat va davlatning qonun bilan qo‘riqlanadigan manfaatlarini himoyalash, jinoyatchilik hamda huquqbuzarliklarning oldini olish va profilaktika qilishda o‘z hissalarini qo‘shishlari borasida maslahatlar berildi.
Marosimda tantanali ravishda 340 nafar talabaga klubning beydjik va znachoklari hamda 35 nafariga faxriy yorliqlar topshirildi.

Открытие клуба будущих прокуроров
Генеральной прокуратурой Республики Узбекистан в Ташкентском Государственном юридическом университете проведена церемония открытия Клуба будущих прокуроров.
В мероприятии приняли участие руководители и ответственные сотрудники Генеральной прокуратуры, Верховного суда, Бюро принудительного исполнения при Генеральной прокуратуре, министерств внутренних дел, иностранных дел, Союза молодежи Узбекистана, а также ректор Ташкентского государственного юридического университета и проректор Университета мировой экономики и дипломатии.
В ходе мероприятия членам Клуба будущих прокуроров даны наставления о внесении личного вклада в обеспечение верховенства закона в стране, укрепление законности, защиту прав и свобод граждан, охраняемых законом интересов общества и государства, предупреждение и профилактику правонарушений.
На церемонии в торжественной обстановке 340 студентам вручены бейджики и значки клуба, 35 студентам ­­­­­­­­­­- почётные грамоты.