Hindiston delegatsiyasining O‘zbekistonga tashrifiga doir
2018-yilning 20-fevral kuni Toshkent shahriga Hindiston Respublikasining Kimyo sanoati va mineral o‘g‘itlar davlat vaziri Mansukh Mandaviya boshchiligidagi delegatsiya tashrif buyuradi.
Tashrif dasturiga ko‘ra O‘zbekiston hukumati, Sog‘liqni saqlash vazirligi, Farmatsevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi, Savdo-sanoat palatasida uchrashuv va muzokaralar o‘tkazish kutilmoqda.
Hindiston delegatsiyasi ikki mamlakat farmatsevtika sohasi ishbilarmon doiralari vakillarining biznes-forumida ishtirok etadi hamda O‘zbekistonning qator viloyatlarida bo‘ladi.

О визите в Узбекистан индийской делегации
20 февраля 2018 года в г.Ташкент прибывает делегация Республики Индия во главе с Государственным министром химической промышленности и удобрений Мансукхом Мандавия.
В программе визита проведение встреч и переговоров в Правительстве Узбекистана, Министерстве здравоохранения, Агентстве по развитию фармацевтической отрасли, Торгово-промышленной палате.
Индийская делегация также примет участие в совместном бизнес-форуме представителей деловых кругов фармацевтической сферы двух стран, а также посетит ряд регионов Узбекистана.