Norvegiya Qirolligining O’zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Ule Yuxan Byornyo bilan uchrashuv
2018-yil 15-fevral kuni O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatida O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Raisining birinchi o’rinbosari S.Safoyev hamda Norvegiya Qirolligining O’zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Ule Yuxan Byornyo o’rtasida uchrashuv bo’lib o’tdi.
Suhbat chog’ida tomonlar O’zbekiston Respublikasi va Norvegiya Qirolligi o’rtasidagi ikki tomonlama hamkorlikning, shu jumladan parlamentlararo hamkorlikning bugungi holati va uni rivojlantirish istiqbollari haqida fikr almashdilar.
Uchrashuv yakunlari bo’yicha Norvegiya tomoni savdo-iqtisodiy, ijtimoiy-gumanitar, investitsiyaviy aloqalarni hamda parlamentlararo aloqalarni kuchaytirishga tayyor ekanini bildirdi.

Встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Королевства Норвегии в Республику Узбекистан Уле Юхан Бьёрнёем
15 февраля 2018 года в Сенате Олий Мажлиса Республики Узбекистан состоялась встреча первого заместителя председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан С.Сафоева с Чрезвычайным и Полномочным Послом Королевства Норвегии в Республики Узбекистан Уле Юхан Бьёрнёем.
В ходе состоявшейся беседы стороны обменялись мнениями о состоянии и перспективах развития двустороннего сотрудничества между Республикой Узбекистан и Королевством Норвегии, в том числе в сфере межпарламентского взаимодействия.
По итогам встречи Норвежская сторона выразила готовность в усилении отношений в торгово-экономических, социально-гуманитарных, инвестиционных, а также межпарламентских связей.