Favqulodda vaziyatlar vazirligida Shveytsariyaning Suv resurslari bo‘yicha hamkorlik va rivojlantirish agentligining maxsus vakili bilan uchrashuv o‘tkazildi
2018 yilning 8 fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligida vazirning birinchi o‘rinbosari Komiljon Aripov bilan Shveytsariyaning Suv resurslari bo‘yicha hamkorlik va rivojlantirish agentligining maxsus vakili Mishel Mordazini hamda Shveytsariyaning O‘zbekistondagi elchisi Olive Shav bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida M.Mordazini vazirlikning favqulodda vaziyatlarda ogohlantirish va oqibatlarini bartaraf etish sohasi bilan tanishdi, shuningdek Shveytsariya agentligi bilan O‘zbekistonning suv resurslarini boshqarish Milliy loyihasi doirasida hamda Favqulodda vaziyatlar vazirligining istiqbolli yo‘nalishlari bo‘yicha hamkorlik ishlari muhokama qilindi.

В МЧС проведена встреча с специальным посланником Швейцарского агентства по развитию и сотрудничеству по водным ресурсам
8 февраля 2018 года в Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистане прошла встреча первого заместителя министра по чрезвычайным ситуациям К.Арипова с специальным посланником Швейцарского агентства по развитию и сотрудничеству по водным ресурсам Мишель Мордазини и Послом Швейцарии в Узбекистане Оливье Шавом.
В ходе встречи М.Мордазини ознакомился с деятельностью министерства в сфере предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций, а также обсуждены перспективные направления сотрудничества между Министерство по чрезвычайным ситуациям и Швейцарским Агентством в рамках Национального проекта по управлению водными ресурсами в Узбекистане.