2018-02-02 | Texnologiyalar
Bugun Olmaotada "Globallashuv davrida raqamli kun tartibi" mavzuidagi xalqaro forum o‘z ishini boshlaydi. Forum bosh mavzusi zamonaviy trend va yo‘nalishlarni hisobga olgan holda, Mustaqil davlatlar hamdo‘stligiga a’zo mamlakatlar o‘rtasidagi raqamli iqtisodiyotni rivojlantirish yuzasidan hamkorlikni kuchaytirishdan iborat.
Forumda MDH davlatlarining hukumat rahbarlari hamda mas’ul idora va tashkilotlar, shuningdek biznes va jamoatchilik vakillari ishtirok etadilar. Forumga AKT sohasining raqamli texnologiyalar yo‘nalishida yetakchi hisoblangan xalqaro ekspertlar taklif qilingan.
Forum dasturi bilan bu yerda tanishib chiqishingiz mumkin.
"Globallashuv davrida raqamli kun tartibi" xalqaro forumida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi delegatsiyasi ham ishtirok etmoqda.

В Алматы пройдет международный форум «Цифровая повестка в эпоху глобализации»
Сегодня в Алматы состоится форум «Цифровая повестка в эпоху глобализации», центральной темой которого станет обсуждение вопросов совместного сотрудничества по развитию цифровизации экономик стран СНГ с учетом мировых трендов и направлений.
В работе форума примут участие главы правительств и руководители государственных органов стран СНГ, представители бизнес-сообществ, ведущие международные эксперты в области ИКТ, специализирующиеся в области цифровых технологий, развития электронного правительства, цифровой экономики, интернет инициатив.
С программой форума можно ознакомиться здесь.
В форуме также принимает участие делегация Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан.