O‘zbekiston delegatsiyasi “Hozirgi kun global muammolari va xalqaro huquq samaradorligini oshirish” yig‘ilishida ishtirok etadi
2018-01-30 | Siyosat
2018-yilning 28-yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi Demokratik institutlar, nodavlat tashkilotlar va fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari qo‘mitasi raisi, Inson huquqlari bo‘yicha milliy markaz direktori, akademik Akmal Saidov boshchiligidagi delegatsiya Moskva shahriga (Rossiya) jo‘nab ketdi.
Rossiya tomonining taklifiga binoan O‘zbekiston delegatsiyasi “Hozirgi kun global muammolari va xalqaro huquq samaradorligini oshirish” yillik majlisining 61-ishida ishtirok etadi.

Делегация Узбекистана примет участие в собрании «Глобальные вызовы современности и повышение эффективности международного права»
28 января 2018 года делегация Республики Узбекистан во главе с Председателем Комитета по демократическим институтам, негосударственным организациям и органам самоуправления граждан Законодательной палаты Олий Мажлиса, директором Национального центра по правам человека, академиком Акмалем Саидовым отбыла в Москву (Россия).
Узбекская делегация по приглашению российской стороны примет участие в работе 61-го Ежегодного собрания «Глобальные вызовы современности и повышение эффективности международного права».