Jahon banki bosh ijrochi direktori K.Georgiyeva bilan uchrashuv
2018-yil 18-yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Raisining birinchi o‘rinbosari S. Safoyevning Jahon banki bosh ijrochi direktori K.Georgiyeva bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Suhbat chog‘ida Jahon banki delegatsiyasiga mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar va parlamentning 2018 yilgi qonunchilik faoliyatidagi ustuvor yo‘nalishlar haqida ma’lumot berildi. Shuningdek, tomonlar o‘zaro munosabatlarni yanada mustahkamlash hamda O‘zbekistonni rivojlantirish Strategiyasi doirasida mintaqaviy hamkorlikning istiqbolli yo‘nalishlarini muhokama qildilar.
Uchrashuv yakunlariga ko‘ra, K.Georgiyeva O‘zbekistonda bank tizimini yanada rivojlantirish va investitsiyaviy jozibadorlikni oshirish masalalarida ko‘mak berishga tayyor ekanini bildirdi.

Встреча с главным исполнительным директором Всемирного банка К.Георгиевой
18 января 2018 года в Сенате Олий Мажлиса Республики Узбекистан состоялась встреча первого заместителя Председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан С.Сафоева с главным исполнительным директором Всемирного банка К.Георгиевой
В ходе состоявшейся беседы делегация Всемирного банка была ознакомлена с текущими реформами и законодательными приоритетами парламента на 2018 год. Стороны обсудили вопросы дальнейшего укрепления двусторонних отношений и перспективные направления регионального сотрудничества в рамках реализации Стратегии развития Узбекистана.
По итогам встречи К.Георгиева выразила готовность оказать содействие в вопросах дальнейшего развития банковской системы и улучшения инвестиционной привлекательности в Узбекистане.