O‘zbekiston delegatsiyasining Germaniya va Fransiyaga tashrifiga oid
2018-yilning 18-yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Qishloq va suv xo‘jaligi vazirining o‘rinbosari Otabek Mustafoyev boshchiligidagi delegatsiya Germaniya Federativ Respublikasi va Fransiya Respublikasiga amaliy tashrif bilan jo‘nab ketdi.
Qator tumanlar hokimlari, yong‘oq ishlab chiqaruvchi va eksport qiluvchilar hamda asalarichilar assotsiatsiyalari rahbarlaridan iborat O‘zbekiston delegatsiyasi Berlin shahridagi an’anaviy “Yashil haftalik 2018” tadbirida ishtirok etadi.
Shuningdek, delegatsiya a’zolari Fransiyaga ham tashrif buyurib, u yerda yilqichilik va ot sporti sohasida hamkorlik masalalari bo‘yicha uchrashuv va muzokaralar o‘tkazadi.

О визите делегации Узбекистана в Германию и Францию
18 января 2018 года делегация Республики Узбекистан во главе с заместителем Министра сельского и водного хозяйства Отабеком Мустафаевым отбыла с рабочим визитом в Федеративную Республику Германия и Французской Республику.
Узбекская делегация, в составе которой хокимы ряда районов, руководители ассоциаций производителей и экспортеров ореха, пчеловодов, примет участие в традиционной «Зеленой неделе 2018» в г.Берлине.
Также члены делегации посетят Францию, где проведут встречи и переговоры по вопросам сотрудничества в сфере коневодства и конного спорта.