FVVda O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa doktrinasini o‘rganishga bag‘ishlangan o‘quv mashg‘uloti o‘tkazildi
2018-01-17 | Jamiyat
Favqulodda vaziyatlar vazirligi xodimlarining bilimlarini yanada oshirish maqsadida har dushanba kunlari malakali mutaxassislar ishtirokida o‘quv mashg‘ulotlari o‘tkaziladi.
2018 yilning 15 yanvar kuni navbatdagi o‘quv mashg‘uloti Favqulodda vaziyatlar vaziri tomonidan hududiy boshqarmalar bilan videoselektor orqali o‘tkazildi.
Mashg‘ulot davomida barcha shaxsiy tarkibga 2018 yil 9 yanvar kuni tasdiqlangan O‘zbekiston Respublikasining “Mudofaa doktrinasi to‘g‘risida”gi Qonunining mazmun-mohiyati hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti, Qurolli Kuchlar Oliy Bosh Qo‘mondonining O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Xavfsizlik Kengashining kengaytirilgan yig‘ilishida Qurolli Kuchlar, shuningdek, Favqulodda vaziyatlar vazirligiga belgilab bergan vazifalari etkazildi.

В МЧС проведено занятие по изучению Оборонной доктрины Республики Узбекистан
В целях повышения знаний сотрудников министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан каждый понедельник проводятся учебные занятия с участием квалифицированных специалистов.
15 января с.г. очередное учебное занятие, организованное в виде видео- селектора с территориальными подразделениями МЧС, было проведено лично министром по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан.
В ходе занятия всему личному составу были доведены суть и значение Закона Республики Узбекистан «Об оборонной доктрине» от  9 января 2018 года, а также поручения и задачи, поставленные Президентом Республики Узбекистан, Верховным Главнокомандующим Вооруженными Силами на заседании Совета Безопасности при Президенте Республики Узбекистан Вооруженным Силам, в том числе министерству по чрезвычайным ситуациям.