TIV Konsullik boshqarmasining axboroti
Rossiyaning Ryazan viloyati Ryajskiy tumani politsiyasi ma‘lumotlariga ko‘ra, 2017-yil 11-yanvarga o'tar kechasi Sheremetyevo qishlog‘ida joylashgan shaxsiy uyda zaharli gaz isidan 4 nafar O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari zaharlangan. Viloyat tergov boshqarmasining aniqlanishicha, barcha shaxslar rasman mahalliy fermer xo‘jaligida mehnat qilishgan.
Olamdan o‘tganlar quyidagilar:
1. Samadov Panji Norsoatovich, 10.05.1966-yilda tug‘ilgan, Surxondaryo viloyati Denov tumani, “Qiziljar” aholi punkti Chortosh ko‘chasi manzilida ro‘yxatdan o‘tgan;
2. Pazilov O‘rmonjon Numonovich, 22.01.1966-yilda tug‘ilgan, Andijon viloyati Jalaquduq tumani, “Voxilxaram” qishloq fuqarolar yig‘ini manzilida ro‘yxatdan o‘tgan;
3. Mirzojonov Alijon Yuldoshovich, 25.09.1969-yilda tug‘ilgan, Andijon viloyati Qo‘rg‘ontepa tumani, “Chimyon” qishloq fuqarolar yig‘ini Do‘stlik ko‘chasi manzilida ro‘yxatdan o‘tgan;
4. Xayitov Samat Ilmuratovich, 09.07.1981-yilda tug‘ilgan, Navoiy viloyati Zarafshon shahri, 11-kichik nohiya 8-uy, 8-xonadonda ro‘yxatdan o‘tgan.
Buxoro viloyati G‘ijduvon tumani “Ulfatbibi” qishloq fuqarolar yig‘ini, Beshtuvo ko‘chasi manzilida ro‘yxatdan o‘tgan O‘zbekiston Respublikasi fuqarosi Saidov Sherxon Muhammadovich (26.11.1990-yilda tug‘ilgan) Ryajskiy tuman kasalxonasining reanimatsiya bo‘limida salomatligi og‘ir holatda saqlanmoqda.
Amaliy yordam berish va masalalarni o‘z o‘rnida hal etish maqsadida O‘zbekistonning Rossiyadagi Elchixonasi xodimlari Ryazan viloyatiga zudlik bilan jo‘nab ketishgan.

Сообщение консульского управления МИД
По информации полиции Ряжского района Рязанской области (Россия), в ночь на 11 января 2017 года в частном доме в селе Шереметьево отравились угарным газом 4 граждан Республики Узбекистан. Как уточнили в областном следственном управлении, все они официально трудились на местной ферме.
Погибшими являются:
1. Самадов Панжи Норсоатович, 10.05.1966 г.р., уроженец Денауского района Сурхандарьинской области, прописан по адресу: Сурхандарьинская область, Денауский район, пос. Кизилжар, ул. Чортош;
2. Пазилов Урмонжон Нумонович, 22.01.1966 г.р., уроженец Жалакудукского района Андижанской области, прописан по адресу: Андижанская область, Жалакудукский район, с/с Вохилхарам;
3. Мирзожонов Алижон Юлдошович, 25.09.1969 г.р., уроженец Кургантепинского района Андижанской области, прописан по адресу: Андижанская область, Кургантепинский район, с/с Чимён, ул. Дустлик;
4. Хайитов Самат Илмуратович, 09.07.1981 г.р, уроженец Навбахорского района Навоийской области, прописан по адресу: Навоийская область, г.Зарафшан, 11-й микрорайон, дом 8, кв. 8.
Гражданин Узбекистана Саидов Шерхон Мухаммадович (26.11.1990 г.р., уроженец Гиждуванского района Бухарской области, прописан по адресу: Бухарская область, Гиждуванский район, с/с Ульфатбиби, ул.Бештуво) находится в тяжелом состоянии в реанимационном отделении Ряжской районной больнице.
Для оказания практической помощи и решения вопросов на месте в Рязанскую область срочно выехали сотрудники Посольства Узбекистана в России.