Bir oiladan uch kishi fuqarolik pasporti oldi
Prezidentimiz farmoniga muvofiq bir qator yurtdoshlarimiz O‘zbekiston Respublikasi fuqaroligiga qabul qilinmoqda. Navoiy viloyatida ham 2017-yilda 70 nafar yurtdoshimiz fuqarolik pasportiga ega bo‘ldi.
Navoiy shahrida yashovchi bir oilaning birdaniga uch a’zosi O‘zbekiston Respublikasi fuqaroligiga qabul qilindi. Shu munosabat bilan ularni viloyat hokimi Q.Tursunov tabrikladi.
– Bugun biz uchun unutilmas kun bo‘lib qoladi, – deydi Navoiy kon-metallurgiya kombinatiga qarashli 3-avtokorxona xodimi Sh.Sulaymonova. – Ikki yoshimdan buyon O‘zbekistonda yashayman, shu yerda unib-o‘sdim. Lekin fuqarolik pasportim yo‘qligi men uchun armon edi. Hayotimdagi eng katta orzularimdan biri ushaldi. Onam, men va akam O‘zbekiston Respublikasi fuqarosi bo‘ldik. Bunday imkoniyatni taqdim etgan Prezidentimizdan minnatdormiz.
Sh.Sulaymonovaning onasi H.Melixonova ko‘p yillar hokimlik tizimidagi idoralarda ishlab, nafaqaga chiqqan. Farzandlarini yurt koriga yaraydigan insonlar qilib tarbiyalagan onaning ham quvonchi cheksiz. O‘g‘li U.Sulaymonov tadbirkor sifatida faoliyat yuritib, el-yurt farovonligi yo‘lida sidqidildan xizmat qilmoqda.

Трое из одной семьи получили гражданские паспорта
В соответствии с Указом Президента ряд наших соотечественников получает статус гражданина Республики Узбекистан. В Навоийской области в 2017 году гражданский паспорт получили 70 человек.
В Навои сразу три члена одной семьи стали гражданами Республики Узбекистан. Их поздравил хоким области К. Турсунов.
– Мы никогда не забудем этот день, - говорит работница 3-го автопредприятия Навоийского горно-металлургического комбината Ш. Сулаймонова. – С двухлетнего возраста живу в Узбекистане, но не была его гражданкой, о чем мечтала. Сегодня эта мечта сбылась. Мама, я и брат стали гражданами Республики Узбекистан. За это мы благодарны Президенту.
Безгранична и радость Х. Мелихоновой - матери Ш. Сулаймоновой, воспитавшей своих детей нужными для страны людьми. Ее сын У. Сулаймонов - предприниматель, приносит пользу стране и народу.