O‘zbekiston va Vengriya o‘rtasida hukumatlararo bitim imzolandi
2017-yilning 21-dekabr kuni Toshkent shahrida O‘zbekiston Respublikasi Hukumati bilan Vengriya Hukumati o‘rtasida ta’lim, fan va madaniyat sohalaridagi hamkorlik to‘g‘risidagi Bitimni imzolash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Bitim O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri Inom Majidov va Vengriyaning O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Peter Santo tomonidan imzolandi.
Mazkur hujjat ikki davlat oliy o‘quv muassasalarida ta’lim olish uchun kvotalar berish, birgalikda ilmiy tadqiqotlar hamda madaniy tadbirlar o‘tkazish orqali ta‘lim, fan va madaniyat sohalarida hamkorlikning huquqiy asoslarini yaratadi.
Bitimning amaliy bajarilishi maqsadida ikki mamlakat vazirliklari, idoralari va muassasalari vakillaridan iborat qo‘shma ishchi guruh tuzish ko‘zda tutilmoqda.

Подписано межправительственное Соглашение между Узбекистаном и Венгрией
21 декабря 2017 года в г.Ташкенте состоялась церемония подписания Соглашения между Правительством Республики Узбекистан и Правительством Венгрии о сотрудничестве в сфере образования, науки и культуры.
Соглашение подписано Министром высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан Иномом Мажидовым и Чрезвычайным и Полномочным Послом Венгрии в Узбекистане Петером Санто.
Документом создаются правовые основы для сотрудничества сторон в образовательной, научной и культурной областях путем предоставления квот на обучение в высших учебных заведениях двух стран, проведения совместных научных исследований, а также культурных мероприятий.
В целях практической реализации соглашения предусматривается создание совместной рабочей группы, состоящей из представителей министерств, ведомств и учреждений двух стран.