Qirg‘iziston Prezidenti Oliy Majlis Qonunchilik palatasi Spikeri bilan uchrashdi
Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti Sooranbay Jeenbekovning mamlakatimizga rasmiy tashrifi davom etmoqda.
Prezident Sooranbay Jeenbekov 14-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Spikeri Nuriddinjon Ismoilov bilan uchrashdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Qirg‘iziston Respublikasiga davlat tashrifi chog‘ida imzolangan Parlamentlararo hamkorlik to‘g‘risidagi memorandum bu sohadagi aloqalarni rivojlantirishda muhim ahamiyat kasb etayotgani ta’kidlandi.
Sooranbay Jeenbekov joriy yil mamlakatlarimiz o‘rtasidagi munosabatlar tarixida tub burilish davri bo‘lgani, aloqalarning bugungi darajasini saqlab qolish va izchil davom ettirish muhimligini qayd etdi.
Tobora rivojlanib borayotgan hamkorlikning huquqiy asosini mustahkamlash maqsadida o‘zaro tashriflar o‘tkazish, qonunchilikdagi yangiliklardan bir-birini xabardor qilib borish yuzasidan fikr almashildi.
21-dekabrda Qirg‘iziston Respublikasi Jogorku Keneshi delegatsiyasining O‘zbekistonga tashrifi parlamentlararo aloqalarni mustahkamlashga xizmat qilishi ta’kidlandi.
Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti Sooranbay Jeenbekov O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov bilan ham uchrashuv o‘tkazdi.

President of Kyrgyzstan met with the Speaker of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis
The official visit of the President of the Kyrgyz Republic Sooronbay Jeenbekov to our country continues.
On December 14, President Sooronbay Jeenbekov met with the Speaker of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan Nuriddinjon Ismoilov.
It was noted that the Memorandum of Interparliamentary Cooperation, signed during the state visit of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to the Kyrgyz Republic, is of great importance in development of relations in this sphere.
Sooronbay Jeenbekov emphasized that this year has become a period of a fundamental turn in the history of relations between our countries and it is very important to maintain and continue the current level of relations between our states.
Views were exchanged on conduction of mutual visits and bilateral informing on innovations in the legislation with a view to strengthening the legal foundations of developing cooperation.
It was noted that the forthcoming visit of the delegation of the Jogorku Kenesh of Kyrgyzstan to Uzbekistan on December 21 will contribute to strengthening interparliamentary relations.
The President of the Republic of Kyrgyzstan Sooronbay Jeenbekov also met with the Prime Minister of the Republic of Uzbekistan Abdulla Aripov.