Slovakiya Elchisi bilan uchrashuv
017-yilning 12-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov mamlakatimizda o‘z diplomatik missiyasini yakunlayotgan Slovakiya Respublikasining Favqulodda va Muxtor Elchisi Pavol Ivanni qabul qildi.
Suhbat chog‘ida siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi ikki tomonlama munosabatlarning hozirgi holati va ularni rivojlantirish istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.
Uchrashuvda Elchining 2013-2017-yillar mobaynida O‘zbekistondagi samarali faoliyati natijasida ikki mamlakat o‘rtasidagi hamkorlik har tomonlama rivojlanganligi va mustahkamlanganligi qayd etildi.
Elchi, o‘z navbatida, O‘zbekistondagi missiyasi uchun yaratilgan qulay sharoit va qo‘llov uchun minnatdorchilik bildirdi.

12 декабря 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Словацкой Республики Павола Ивана, завершающего свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Стороны обменялись мнениями о состоянии двусторонних отношений в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других областях и перспективах их развития.
На встрече была отмечено, что благодаря продуктивному характеру работы Посла в Узбекистане в течение 2013-2017 годов, сотрудничество между двумя странами развивалось поступательно и укреплялось.
Посол, со своей стороны, выразил признательность за созданные благоприятные условия и поддержку его миссии в Узбекистане.