2017-12-07 | Sog‘liqni saqlash
Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev 2016 yilda Samarqand viloyatiga tashrifi chog‘ida Samarqand shahri aholisining ko‘payib borayotgani hamda zamonaviy tibbiy xizmatga ehtiyoj yuqori ekanini hisobga olib, yangi tibbiy muassasalar tashkil etish, oilaviy poliklinikalar tomonidan ko‘rsatilayotgan xizmat sifatini oshirish, ularning moddiy-texnik bazasini mustahkamlash yuzasidan vazifalar belgilab bergan edi. Ushbu vazifalar asosida shahardagi 2-oilaviy poliklinika binosi ham 5,5 milliard so‘m mablag‘ evaziga rekonstruksiya qilindi.
– 480 qatnovga mo‘ljallangan muassasamiz shahardagi 37 mahallaning 77 mingdan ortiq aholisiga tibbiy xizmat ko‘rsatadi, – deydi oilaviy poliklinika bosh shifokori M.Turdiyeva. – 50 nafar yuqori malakali mutaxassislar muassasada faoliyat olib bormoqda. Prezidentimizning alohida e’tibori natijasida endilikda bu yerda xalqimizga sifatli va tezkor tibbiy xizmat ko‘rsatish imkoniyati yanada kengaydi.
Poliklinika binosining ochilish marosimida tibbiyot sohasi faxriylari, mahallalar faollari so‘zga chiqib, davlatimiz tomonidan aholi salomatligini muhofaza qilishga qaratilgan yuksak e’tibor uchun minnatdorlik bildirdi.

Поликлиника справила новоселье
Накануне 25-й годовщины принятия Конституции Республики Узбекистан в Самарканде сдано в эксплуатацию реконструированное здание семейной поликлиники №2.
Президент нашей страны Шавкат Мирзиёев в ходе поездки в Самаркандскую область в 2016 году с учетом увеличения численности населения Самарканда и высокой потребности в современных медицинских услугах поручил построить новые медицинские учреждения, повысить качество услуг семейных поликлиник, укрепить их материально-техническую базу. В рамках этой работы была проведена реконструкция здания семейной поликлиники №2, на что было направлено 5,5 миллиарда сумов.
– Наше учреждение, рассчитанное на 480 посещений, обслуживает более 77 тысяч жителей 37 махаллей города, - говорит главный врач семейной поликлиники М.Турдиева. – В учреждении работают 50 квалифицированных специалистов. В результате особого внимания со стороны Президента нашей страны расширились возможности оказания народу качественных и оперативных медицинских услуг.
Выступившие на церемонии открытия поликлиники ветераны медицинской сферы и активисты махаллей выразили благодарность за оказываемое государством внимание к охране здоровья населения.