Gazdan xavfsiz foydalanish mavzusiga bag‘ishlandi
Unda “O‘ztransgaz” aksiyadorlik kompaniyasi, Favqulodda vaziyatlar, Ichki ishlar, Sog‘liqni saqlash vazirliklari va boshqa tegishli idora va xizmat vakillari, shuningdek, ommaviy axborot vositalari xodimlari ishtirok etdilar.
Seminarni o‘tkazishdan ko‘zlangan asosiy maqsad joylarda gazdan xavfsiz foydalanish borasida aholi o‘rtasida keng targ‘ibot ishlarini tashkil qilish, bugungi kunda ko‘p uchrayotgan is gazidan zaharlanishdek salbiy holatlarni oldini olishdan iborat bo‘ldi.
Tadbirda favqulodda vaziyatlar sodir bo‘lganda amalga oshirilishi zarur bo‘lgan tadbirlar, turmushda yong‘in xavfsizligini ta’minlash, jabrlanuvchilarga birinchi tibbiy yordam ko‘rsatish, yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan talofatlarni oldini olish borasida ma’ruzalar o‘qilib, keng muhokama qilindi.
Seminar yakunida tadbir ishtirokchilari hamda ommaviy axborot vositalari xodimlari tomonidan berilgan savollarga mutasaddi rahbarlar atroflicha javob berishdi.

Семинар на тему «Безопасное пользование газом в быту»
28 ноября 2017 года  по инициативе АК «Узтрансгаз» в взаимодействии с МЧС в конференц-зале гостиницы «Wyndham Tashkent» организован семинар на тему «Безопасное пользование газом в быту».
В семинаре приняли участие около 300 участников представителей министерств внутренних дел, по чрезвычайным ситуациям, здравоохранения, ряда заинтересованных ведомств и средств массовой информации.
Основной целю, проведения семинара является организация широкой пропаганды на местах по безопасному пользованию газом и предотвращению среди населения несчастных случаев отравления угарным газом.
Как известно, спрос в зимний период на природный газ выше, чем когда либо. В такие времена, в первую очередь в целях усиления безопасности при рациональном использовании природного газа требуется особое внимание.
В ходе семинара организаторами мероприятия были показаны ряд видеофильмов предупреждающего характера на тему пользования газом в быту, а также журналистами СМИ заданы ряд интересующих вопросов, на которые получены исчерпывающие ответы.