Saudiya Arabistoni delegatsiyasi bilan uchrashuv
2017-yilning 6-noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida Saudiya Arabistoni Podshohligining Maslahatlashuv kengashi (Parlamenti) a’zosi, Saudiya Arabistoni-O‘zbekiston parlamentlararo do‘stlik qo‘mitasi raisi o‘rinbosari Ahmad bin Muhammad Abush al-G‘omidiy boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Suhbat chog‘ida O‘zbekiston va Saudiya Arabistoni parlamentlararo aloqalarni mustahkamlash istiqbollari nuqtayi nazaridan ikki davlat o‘rtasidagi munosabatlarni yanada rivojlantirishning dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Muzokaralarda 2017-yil 21-may kuni Ar-Riyod shahrida Arab-musulmon mamlakatlari va AQSh sammiti doirasida bo‘lib o‘tgan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Saudiya Arabistoni Podshohi Salmon bin Abdulaziz Ol Saud bilan uchrashuvi O‘zbekiston va Saudiya Arabistoni muloqotini chuqurlashtirish uchun yangi imkoniyatlar ochib bergani qayd etildi.

Встреча с делегацией Саудовской Аравии
6 ноября 2017 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан прошла встреча с делегацией Королевства Саудовская Аравия во главе с членом Консультативного совета, заместителем председателя Комитета саудовско-узбекской межпарламентской дружбы Ахмадом бин Мухаммадом Абушом аль Гамиди.
Стороны обсудили актуальные вопросы дальнейшего развития отношений между Узбекистаном и Саудовской Аравией с акцентом на перспективы укрепления межпарламентских связей.
Отмечалось, что состоявшая 21 мая 2017 года в г.Эр-Рияде в рамках участия в Саммите арабо-мусульманских стран и США встреча Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева и Короля Саудовской Аравии Салмана бин Абдулазиза аль Сауда открыла новые перспективы для углубления узбекско-саудовского диалога.