Kanada delegatsiyasi bilan uchrashuv
2017-yil 31-oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Kanada Tashqi ishlar, savdo va rivojlanish vazirligining Sharqiy Yevropa va Yevrosiyo masalalari bo‘yicha Byurosi Bosh direktori Alison LeKlaire boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi.
Bo‘lib o‘tgan suhbatda siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, ijtimoiy-gumanitar va boshqa sohalarda ikki tomonlama hamkorlikning rivojlanish istiqbollari hamda BMT va boshqa xalqaro tuzilmalar doirasidagi aloqalar muhokama qilindi.
Ta’kidlanganidek, tomonlar siyosiy maslahatlashuvlarni muntazam ravishda o‘tkazish barobarida birgalikda to‘plangan tajriba turli sohalarda hamkorilikni yanada chuqurlashtirish va ushbu sohalarda aniq yo‘nalishlarni belgilash uchun faol mexanizm sifatida ko‘rib chiqmoqda.
Uchrashuvda o‘zaro manfaatli savdoni aloqalarini kengaytirish va Kanada kapitali ishtirokida yuqori texnologik investitsion loyihalarni amalga oshirishda keng imkoniyatlar mavjudligi tasdiqlandi.
Shuningdek, tomonlar xalqaro kun tartibidagi muhim masalalar yuzasidan fikr almashdilar.
Shu kuni Tashqi ishlar vazirliklari o‘rtasida siyosiy maslahatlashuvlarning yettinchi raundi bo‘lib o‘tdi.

Встреча с канадской делегацией
31 октября 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял делегацию Канады во главе с генеральным директором Бюро по вопросам Восточной Европы и Евразии Министерства иностранных дел, торговли и развития Элисон ЛёКлэр.
В состоявшейся беседе обсуждены перспективы развития двусторонних отношений в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других сферах, а также взаимодействия в рамках ООН и других международных институтов.
Как отмечалось, стороны рассматривают наработанный совместно опыт проведения регулярных политконсультаций в качестве действенного механизма для определения конкретных направлений дальнейшего углубления сотрудничества в различных областях.
На встрече констатирован имеющийся значительный потенциал для расширения взаимовыгодной торговли и реализации высокотехнологичных инвестиционных проектов при участии канадского капитала.