2017-10-24 | Siyosat
2017-yilning 23-oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov AQSh Favqulodda va Muxtor Elchisi Pamela Leora Spratlenni qabul qildi.
Suhbat chog‘ida O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning sentabr oyidagi Nyu-York shahriga tashrifi va AQSh ishbilarmonlari bilan uchrashuvlar doirasida erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish jarayoni muhokama qilindi.
Shuningdek, Samarqand shahrida bo‘lib o‘tadigan “Markaziy Osiyo: yagona tarix va umumiy kelajak, barqaror rivojlanish va taraqqiyot yo‘lidagi hamkorlik” yuqori darajadagi xalqaro konferensiyada AQShning nufuzli delegatsiyasi ishtirokining amaliy jihatlari ko‘rib chiqildi.

2017-10-24 | Политика
23 октября 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Соединенных Штатов Америки Памелу Леору Спратлен.
В состоявшейся беседе обсужден ход реализации договоренностей, достигнутых в рамках сентябрьского визита в г.Нью-Йорк Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева и встреч с деловыми кругами США.
Стороны также рассмотрели практические аспекты участия представительной американской делегации на предстоящей в г.Самарканде международной конференции высокого уровня «Центральная Азия: одно прошлое и общее будущее, сотрудничество ради устойчивого развития и процветания».