O‘zbekiston delegatsiyasi Tehronga keldi
2017-yilning 16-oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov boshchiligidagi hukumat delegatsiyasi rasmiy tashrif bilan Eron Islom Respublikasiga keldi.
Mamlakatimiz delegatsiyasini Tehron aeroportida Eron tashqi ishlar vaziri Ibrohim Rahimpur kutib oldi.
Tashrif davomida O‘zbekiston delegatsiyasi Eron Islom Respublikasi Prezidenti Hasan Ruhoniy, vitse-prezidenti Suren Sattariy tomonidan qabul qilinadi hamda Eron tashqi ishlar vaziri Javad Zarif va boshqa davlat va tijorat tuzilmalari rahbarlari bilan uchrashuvlar va muzokaralar o‘tkazadi, shuningdek, O‘zbekiston-Eron biznes-forumida ishtirok etadi.

Делегация Узбекистана прибыла в г.Тегеран
16 октября 2017 года правительственная делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым прибыла с официальным визитом в Исламскую Республику Иран.
Делегацию в аэропорту г.Тегерана встретил заместитель министра иностранных дел Ирана Ибрахим Рахимпур.
В ходе визита узбекская делегация будет принята Президентом ИРИ Хасаном Рухани, Вице-президентом Суреном Саттари, проведет встречи и переговоры с Министром иностранных дел Джавадом Зарифом, руководителями других государственных и коммерческих структур Ирана, а также примет участие в Узбекско-иранском бизнес-форуме.