Vatan va xalq taqdiriga daxldorlik
Qarshi. Qashqadaryo viloyatida ham O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovi yuksak saviyada o'tmoqda.
Viloyatda tashkil etilgan 867 saylov uchastkasida saylovchilar uchun barcha sharoit yaratilgan. Ona va bola, tibbiyot xonalari zarur jihozlar bilan ta'minlangan.
Viloyat bo'yicha ro'yxatga olingan 1 million 903 mingdan ziyod saylovchining 4 ming 55 nafari birinchi marta ovoz berayotgan yoshlardir.
Qamashi tumanidagi 788-Sarbozor saylov uchastkasida ovoz berishni O'zbekiston Qahramoni, "Bozor o'g'li Abdi" fermer xo'jaligi raisi Abdimurod Bozorov boshlab berdi.
–Mamlakatimizda fermerlik harakatini rivojlantirishga qaratilayotgan alohida e'tibor aholi farovonligini yanada yuksaltirishga xizmat qilmoqda, – deydi A.Bozorov. – O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovi muhim siyosiy voqea bo'lib, uning natijalari Vatanimiz va xalqimiz taqdiriga bevosita daxldordir. Saylovoldi targ'ibot-tashviqot tadbirlarida nomzodlarning saylovoldi dasturi bilan to'liq tanishib chiqdim. Yurtimiz taraqqiyoti va xalqimiz farovonligini yuksaltirishga, mamlakatimizning xalqaro maydondagi nufuzini yanada mustahkamlashga xizmat qiladigan munosib nomzodga ovoz berdim.
Saylov uchastkalarida ovoz berishga kelolmaydigan saylovchilarga qulaylik yaratishga ham alohida e'tibor qaratilmoqda.
Yakkabog' tumanidagi 683-uchastka saylov komissiyasi a'zolari "Saxovat" uyida yashayotgan keksalar va nogironlarning ovoz berishini tashkil etish uchun saylov qutilari bilan bu yerga keldi.
– Mamlakatimizda biz kabi ijtimoiy himoyaga muhtoj qatlam vakillari uchun barcha sharoit yaratilgan, – deydi 82 yoshli G'ani bobo Umarov. – O'z konstitutsiyaviy huquqimizni ifoda etishimiz uchun saylov qutisi shu yerga olib kelinishi ham davlatimiz siyosatining insonparvarligidan dalolat beradi.

Сопричастность к судьбе Родины и народа
Карши. В Кашкадарьинской области выборы Президента Республики Узбекистан также проходят на высоком уровне.
На образованных в области 867 избирательных участках созданы все условия для избирателей. Комната матери и ребенка, медицинский кабинет оснащены необходимым оборудованием.
По области зарегистрировано свыше 1 миллиона 903 тысяч избирателей, 4055 из них – молодежь, впервые участвующая в выборах.
На Сарбозорском избирательном участке №788 Камашинского района первым проголосовал Герой Узбекистана, председатель фермерского хозяйства «Бозор угли Абди» Абдимурод Бозоров.
-Особое внимание, уделяемое в нашей стране развитию фермерского движения, служит дальнейшему повышению благополучия населения, - говорить А.Бозоров. - Выборы Президента Республики Узбекистан – важное политическое событие, их результаты непосредственно касаются судьбы нашей Родины, всего народа. В ходе предвыборных агитационных мероприятий подробно ознакомился с предвыборными программами кандидатов. Сегодня отдал свой голос за самого достойного кандидата, который, уверен, будет эффективно действовать во имя дальнейшего процветания нашей страны, повышения благополучия народа, еще большего укрепления авторитета нашего государства на международном сообществе.
Уделяется особое внимание созданию необходимых условий и удобств для людей, которые не смогут прийти на избирательные участки.
Члены избирательного участка №683 Яккабагского района в целях организации голосования для проживающих в доме «Саховат» пожилых людей и инвалидов привезли сюда избирательные урны.
-В нашей стране созданы все условия для нуждающихся в социальной защите слоев населения, таких, как мы, - говорит 82-летний Гани-бобо Умаров. -Для того чтобы и мы смогли реализовать свое конституционное право, сюда доставили переносные избирательные урны, что также свидетельствует о гуманности политики нашего государства.