Denis Istomin nufuzli turnir g‘olibi
Mamlakatimizning birinchi raqamli tennischisi Denis Istomin Professional tennischilar uyushmasi (ATR) tomonidan Xitoyda o‘tkazilgan xalqaro turnirning bosh sovrinini qo‘lga kiritdi.
Nufuzli turnirning dastlabki bahsida Denis germaniyalik Yan-Lennard Shtruff, ikkinchi davrada rossiyalik Karen Xachanov, chorak finalda AQSh vakili Jared Donaldson va yarim finalda yaponiyalik Yuiti Sugitani mag‘lubitga uchratib, final yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi.
Final bahsida D.Istomin kiprlik Markos Bagdatisga qarshi kortga chiqdi. Uchrashuvning birinchi setida 3:2 hisobida imkoniyatni boy berayotgan Markos o‘yinni to‘xtatdi va mag‘lubiyatni tan oldi.
Shu tariqa Denis Istomin final uchrashuvida g‘alaba qozonib, ATR reytingining 250 ochkosini qo‘lga kiritdi.

Денис Истомин–победитель турнира
Первая ракетка нашей страны Денис Истомин на состоявшемся в Китае международном турнире Профессиональной теннисной ассоциации (АТР) завоевал главный приз.
В первой встрече турнира Денис победил Ян-Леннарда Штруффа из Германии, во втором круге – россиянина Карена Хачанова, в четвертьфинале – представителя США Джареда Дональдсона, в полуфинале – Юити Сугита из Японии и получил путевку в финал.
В финале Д.Истомин играл против киприота Маркоса Багдатиса. В первом сете, проигрывая со счетом 2:3, Маркос прекратил игру и признал поражение.