Tarixiy hujjatlar imzolandi
Ko‘ksaroydagi muzokaralardan so‘ng O‘zbekiston – Qozog‘iston hamkorligining turli sohalariga doir 10 dan ziyod hujjat imzolandi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Nursulton Nazarboyev Qo‘shma bayonotni imzoladilar.
Davlat chegaralari o‘tkazish punktlari va avtomobil yo‘llarini rekonstruksiya qilish va modernizatsiyalash hamda tutash hududlarni obodonlashtirish bo‘yicha yo‘l xaritasi, O‘zbekiston Respublikasi bilan Qozog‘iston Respublikasi o‘rtasida suvga oid munosabatlar sohasida hamkorlik bo‘yicha yo‘l xaritasi, O‘zbekiston Respublikasi hukumati bilan Qozog‘iston Respublikasi hukumati o‘rtasida energetika sohasidagi hamkorlikning ba’zi masalalari to‘g‘risida bitim, Harbiy-texnikaviy hamkorlik to‘g‘risida bitim, O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasi bilan Qozog‘iston Respublikasi Moliya vazirligi o‘rtasida kontrabanda va bojxona qonunchiligi buzilishiga qarshi kurashishda hamkorlik to‘g‘risida bitimlar, "O‘zbekiston temir yo‘llari" aksiyadorlik jamiyati bilan "Qazaqstan temir joli" Milliy kompaniyasi o‘rtasida strategik hamkorlik to‘g‘risida bitimga imzo chekildi.
Mamlakatlarimiz hududlarining to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqalariga asos bo‘ladigan hujjatlar ham qabul qilindi. Sirdaryo viloyati hokimligi bilan Janubiy Qozog‘iston viloyati hokimligi, Toshkent viloyati hokimligi bilan Janubiy Qozog‘iston viloyati hokimligi, Navoiy viloyati hokimligi bilan Qizilo‘rda viloyati hokimligi o‘rtasida savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar sohalarda hamkorlik to‘g‘risida memorandumlar imzolandi.
Shuningdek, tashrif doirasida Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi bilan Qozog‘iston Respublikasi Aktobe viloyati hokimligi o‘rtasida savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar sohalarda hamkorlik to‘g‘risida memorandum, Jizzax viloyati hokimligi bilan Janubiy Qozog‘iston viloyati hokimligi o‘rtasida savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar sohalarda hamkorlik to‘g‘risida memorandum, O‘zbekiston Milliy axborot agentligi bilan “Kazinform” xalqaro axborot agentligi o‘rtasida memorandum imzolangan.

Historical documents have been signed
More than 10 documents on various spheres of Uzbekistan – Kazakhstan cooperation were signed after negotiations at Kuksaroy residence.
The President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and the President of the Republic of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev has signed the Joint Statement.
A Roadmap on reconstruction and modernization of border crossing points, roads and arrangement of the adjacent territory on Uzbekistan – Kazakhstan state border, a Roadmap on issues of cooperation in the sphere of water relations between the Republic of Uzbekistan and the Republic of Kazakhstan, an Agreement between the government of the Republic of Uzbekistan and the government of the Republic of Kazakhstan on some issues of cooperation in the sphere of energy, an Agreement between the government of the Republic of Uzbekistan and the government of the Republic Kazakhstan on cooperation in the military and technical sphere, an Agreement between the State customs committee of the Republic of Uzbekistan and the Ministry of finance of the Republic of Kazakhstan on cooperation in combating smuggling and violation of customs legislation, an Agreement on strategic cooperation between “Uzbekiston temir yollari” joint-stock company and “Kazakhstan temir joly” National company have been signed.
Documents that serve as a basis for direct contacts between the regions of our countries have also been adopted. Memorandums on cooperation in trade-economic and cultural-humanitarian spheres between the khokimiyat of Syrdarya region and the akimat of the South Kazakhstan region, the khokimiyat of Tashkent region and the akimat of the South Kazakhstan region, the khokimiyat of Navoi region and the akimat of Kyzylorda region were signed.
Within the framework of the visit, a Memorandum on cooperation in trade-economic and cultural-humanitarian spheres between the Council of Ministers of the Republic of Karakalpakstan and the akimat of Aktobe region of the Republic of Kazakhstan, a Memorandum on cooperation in trade-economic and cultural-humanitarian spheres between the khokimiyat of Jizzakh region and the akimat of the South Kazakhstan region, a Memorandum between Uzbekistan National News Agency and “Kazinform” International Information Agency were also signed.