Tarixiy hujjatlar imzolandi
Ko‘ksaroydagi muzokaralardan so‘ng O‘zbekiston – Qozog‘iston hamkorligining turli sohalariga doir 10 dan ziyod hujjat imzolandi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Nursulton Nazarboyev Qo‘shma bayonotni imzoladilar.
Davlat chegaralari o‘tkazish punktlari va avtomobil yo‘llarini rekonstruksiya qilish va modernizatsiyalash hamda tutash hududlarni obodonlashtirish bo‘yicha yo‘l xaritasi, O‘zbekiston Respublikasi bilan Qozog‘iston Respublikasi o‘rtasida suvga oid munosabatlar sohasida hamkorlik bo‘yicha yo‘l xaritasi, O‘zbekiston Respublikasi hukumati bilan Qozog‘iston Respublikasi hukumati o‘rtasida energetika sohasidagi hamkorlikning ba’zi masalalari to‘g‘risida bitim, Harbiy-texnikaviy hamkorlik to‘g‘risida bitim, O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasi bilan Qozog‘iston Respublikasi Moliya vazirligi o‘rtasida kontrabanda va bojxona qonunchiligi buzilishiga qarshi kurashishda hamkorlik to‘g‘risida bitimlar, "O‘zbekiston temir yo‘llari" aksiyadorlik jamiyati bilan "Qazaqstan temir joli" Milliy kompaniyasi o‘rtasida strategik hamkorlik to‘g‘risida bitimga imzo chekildi.
Mamlakatlarimiz hududlarining to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqalariga asos bo‘ladigan hujjatlar ham qabul qilindi. Sirdaryo viloyati hokimligi bilan Janubiy Qozog‘iston viloyati hokimligi, Toshkent viloyati hokimligi bilan Janubiy Qozog‘iston viloyati hokimligi, Navoiy viloyati hokimligi bilan Qizilo‘rda viloyati hokimligi o‘rtasida savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar sohalarda hamkorlik to‘g‘risida memorandumlar imzolandi.
Shuningdek, tashrif doirasida Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi bilan Qozog‘iston Respublikasi Aktobe viloyati hokimligi o‘rtasida savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar sohalarda hamkorlik to‘g‘risida memorandum, Jizzax viloyati hokimligi bilan Janubiy Qozog‘iston viloyati hokimligi o‘rtasida savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar sohalarda hamkorlik to‘g‘risida memorandum, O‘zbekiston Milliy axborot agentligi bilan “Kazinform” xalqaro axborot agentligi o‘rtasida memorandum imzolangan.

Подписаны исторические документы
После переговоров в резиденции Куксарой подписано более 10 документов касательно различных сфер узбекско-казахстанского сотрудничества.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев и Президент Республики Казахстан Нурсултан Назарбаев подписали Совместное заявление.
Подписаны Дорожная карта по реконструкции и модернизации пунктов пропуска, автомобильных дорог и обустройству прилегающей территории на узбекско-казахстанской государственной границе, Дорожная карта по вопросам сотрудничества в сфере водных отношений между Республикой Узбекистан и Республикой Казахстан, Соглашение между правительством Республики Узбекистан и правительством Республики Казахстан о некоторых вопросах сотрудничества в сфере энергетики, Соглашение между правительством Республики Узбекистан и правительством Республики Казахстан о сотрудничестве в военно-технической сфере, Соглашение между Государственным таможенным комитетом Республики Узбекистан и Министерством финансов Республики Казахстан о сотрудничестве в борьбе с контрабандой и нарушениями таможенного законодательства, Соглашение о стратегическом сотрудничестве между акционерным обществом "Узбекистон темир йуллари" и Национальной компанией "Қазақстан темир жоли".
Приняты также документы, служащие основой для прямых контактов между регионами наших стран. Подписаны меморандумы о сотрудничестве в торгово-экономической и культурно-гуманитарной сферах между хокимиятом Сырдарьинской области и акиматом Южно-Казахстанской области, хокимиятом Ташкентской области и акиматом Южно-Казахстанской области, хокимиятом Навоийской области и акиматом Кызылординской области.
Также в рамках визита подписаны Меморандум о сотрудничестве в торгово-экономической и культурно-гуманитарной сферах между Советом Министров Республики Каракалпакстан и акиматом Актюбинской области Республики Казахстан, Меморандум о сотрудничестве в торгово-экономической и культурно-гуманитарной сферах между хокимиятом Джизакской области и акиматом Южно-Казахстанской области, Меморандум между Национальным информационным агентством Узбекистана и Международным информационным агентством “Казинформ”.