Xitoy delegatsiyasi tashrifi to‘g‘risida
2017-yilning 9-10-sentabr kunlari Xitoy Kommunistik partiyasining Siyosiy byurosi a’zosi, XKPning Markaziy qo‘mitasi Siyosiy-yuridik komissiyasi kotibi, Hamkorlik bo‘yicha O‘zbekiston-Xitoy hukumatlararo qo‘mitasining hamraisi Men Szyanchju boshchiligidagi Xitoy Xalq Respublikasi delegatsiyasi O‘zbekistonda bo‘ladi.
Xitoy vazirliklari va idoralari, yetakchi kompaniyalari hamda firmalarining vakillari tarkibidagi Xitoy delegatsiyasi Toshkentdagi Hamkorlik bo‘yicha O‘zbekiston-Xitoy hukumatlararo qo‘mitasining 4-yig‘ilishi va ikki mamlakat ishbilarmon doiralarining biznes-forumida ishtirok etadi.

О визите делегации КНР
9-10 сентября 2017 года в Узбекистане будет находиться делегация Китайской Народной Республики во главе с членом Политбюро, секретарем Политико-юридической комиссии Центрального комитета Компартии Китая, сопредседателем Узбекско-китайского Межправительственного комитета по сотрудничеству Мэн Цзянчжу.
Китайская делегация, в составе которой представители ряда министерств и ведомств КНР, ведущих китайских компаний и фирм, примет участие в г.Ташкенте в 4-м заседании Узбекско-китайского Межправительственного комитета по сотрудничеству и бизнес-форуме деловых кругов двух стран.