O‘zbekiston Prezidentining Qirg‘izistonga davlat tashrifiga doir
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Prezident Almazbek Atamboyevning taklifiga binoan 2017-yil 5-6-sentabr kunlari davlat tashrifi bilan Qirg‘iziston Respublikasida  bo‘ladi.
Oliy darajadagi uchrashuv va muzokaralar chog‘ida O‘zbekiston va Qirg‘iziston Prezidentlari o‘zaro munosabatlarni rivojlantirishning asosiy masalalari, siyosiy, savdo-iqtisodiy, transport-kommunikatsiya, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi hamkorlikni yanada kengaytirish va mustahkamlash istiqbollari, mamlakatlarimizning chegaraoldi hududlari aloqalarini faollashtirish, shuningdek, tomonlarni qiziqtirgan mintaqaviy va xalqaro muammolarni muhokama qiladilar.
Muzokaralar yakunlari bo‘yicha ikki davlat rahbarlarining Qo‘shma bayonoti, O‘zbekiston-Qirg‘iziston davlat chegarasi haqidagi shartnoma, mamlakatlarimiz o‘rtasida turli sohalardagi hamkorlikni yanada rivojlantirishga qaratilgan boshqa qator hujjatlar imzolanishi rejalashtirilgan.

О государственном визите Президента Узбекистана в Кыргызстан
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Алмазбека Атамбаева 5-6 сентября 2017 года посетит с государственным визитом Кыргызскую Республику.
В ходе встреч и переговоров на высшем уровне Президенты Узбекистана и Кыргызстана обсудят ключевые вопросы развития двусторонних отношений, перспективы дальнейшего расширения и углубления сотрудничества в политической, торгово-экономической, транспортно-коммуникационной, культурно-гуманитарной и других сферах, активизации взаимодействия приграничных регионов двух стран, а также актуальные региональные и международные проблемы, представляющие взаимный интерес.