Hindiston Respublikasi Vitse-prezidenti bilan uchrashuv
2017-yilning 22-avgust kuni Hindistonda rasmiy tashrif bilan bo‘lib turgan O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov boshchiligidagi delegatsiya Hindiston Respublikasi Vitse-prezidenti Muppavarapu Venkaiah Naidu tomonidan qabul qilindi.
Vazir Muppavarapu Venkaiah Naiduga O‘zbekiston rahbariyati nomidan iliq tabrik va hurmat so‘zlarini yetkazdi va Hindiston Vitse-prezidenti etib saylangani bilan samimiy tabrikladi hamda yuqori va mas’ul lavozimda muvaffaqiyatlar tiladi.
Suhbat davomida 9-iyun kuni Shanxay hamkorlik tashkiloti sammiti doirasida o‘tkazilgan O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Hindiston Bosh vaziri Narendra Modi uchrashuvi chog‘ida erishilgan kelishuvlar asosida ikki tomonlama munosabatlarni yana rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
Ta’kidlanganidek. O‘zbekiston va Hindiston vaqt sinovidan o‘tgan ko‘p asrli do‘stlik rishtalariga ega. Hindiston bilan hamkorlikni rivojlantirish O‘zbekiston tashqi siyosatining ustuvor yo‘nalishlaridan biri hisoblanadi.
O‘z navbatida Hindiston tomoni Dehli uchun O‘zbekiston bilan munosabatlar ustuvor ekanligi va mamlakatimizga Markaziy Osiyodagi muhim va nufuzli davlat sifatida qarashini tasdiqladi.
Muzokaralarda ko‘p qirrali aloqalarni kengaytirishga hamda tomonlarni qiziqtirgan barcha yo‘nalishlarda aniq natijalarga erishish uchun tomonlar birgalikda faol ishlashga tayyor ekanligi qayd etildi.

Встреча с Вице-президентом Республики Индии
22 августа 2017 года находящаяся в Индии с официальным визитом делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым была принята Вице-президентом Республики Индия Муппаварапу Венкаей Наиду.
Министр от имени руководства Узбекистана передал Муппаварапу Венкаю Наиду слова теплого приветствия и уважения, искренне поздравил с избранием Вице-президентом Индии и пожелал успехов на высоком и ответственном посту.
В ходе состоявшейся беседы обсуждены вопросы дальнейшего развития двусторонних отношений в духе договоренностей, достигнутых во время встречи Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева и Премьер-министра Индии Нарендры Моди 9 июня с.г. в рамках Саммита Шанхайской организации сотрудничества.
Как подчеркивалось, Узбекистан и Индия имеют испытанные временем многовековые отношения дружбы. Развитие взаимодействия с Индией является одним из приоритетных направлений внешней политики Узбекистана.
Со своей стороны, индийская сторона подтвердила приоритетный характер отношений с Узбекистаном, который Дели рассматривает в качестве ключевого и влиятельного государства Центральной Азии.
Стороны отметили готовность к наращиванию многоплановых связей и переходу к активным совместным действиям для достижения конкретных результатов по всем направлениям, представляющим взаимный интерес.