Hindiston Bosh vaziri Maslahatchisi bilan uchrashuv
2017-yilning 22-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Dehli shahrida Hindiston Respublikasi Bosh vazirining Milliy xavfsizlik masalalari bo‘yicha maslahatchisi Ajit Kumar Doval bilan uchrashdi.
Mufassal suhbat chog‘ida O‘zbekiston va Hindiston o‘rtasidagi hamkorlikning dolzarb masalalari muhokama qilindi. Tomonlarni qiziqtirgan barcha jabhalardagi munosabatlarni yanada rivojlantirishga qaratilgan O‘zbekiston-Hindiston muloqotida ijobiy dinamika kuzatilayotgani qayd etildi.
Uchrashuvda mintaqadagi holat, jumladan Afg‘onistondagi vaziyatning o‘zgarishi, boshqa xalqaro muammolar bo‘yicha ham fikr almashildi.

Встреча с Советником Премьер-министра Индии
22 августа 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов в г.Дели встретился с Советником Премьер-министра Республики Индия по национальной безопасности Аджитом Кумаром Довалом.
В обстоятельной беседе обсуждены актуальные вопросы сотрудничества между Узбекистаном и Индией. Отмечена позитивная динамика узбекско-индийского диалога, направленного на дальнейшее развитие отношений во всех областях, представляющих взаимный интерес.
Стороны также обменялись мнениями по ситуации в регионе, включая изменения обстановки в Афганистане, другим международным проблемам.