Toshkent–Bekobod yo‘nalishi bo‘yicha elektrichka qatnovi yo‘lga qo‘yiladi
Loyihada, jumladan, “O‘zbekiston metallurgiya kombinati” AJ hamda “Bekobod sement zavodi” ishchilari uchun arzon uy-joylar qurish ko‘zda tutilgan.
Davlatimiz rahbari mazkur uy-joylar atrofida bog‘ va aholiga ijtimoiy xizmat ko‘rsatish obyektlarini barpo etish, bir so‘z bilan aytganda mo‘jaz shaharcha barpo etish bo‘yicha ko‘rsatmalar berdi. Shaharchani tez va qisqa fursatlarda bunyod etish kerakligini ta’kidlab, unga “Mustaqillikning 27-yilligi massivi” deb nom berishni taklif qildi.
Prezidentimiz, shuningdek, aholiga yanada ko‘proq qulaylik yaratish maqsadida Toshkent va Bekobod shaharlari oralig‘ida elektrichka qatnovini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha topshiriq berdi.

Electric train traffic will be launched along Tashkent–Bekabad route
The project, in particular, provides for the construction of modern houses for employees of “Uzbek metallurgical combine” JSC and Bekabad cement plant.
The head of our state gave instructions on creation of a park around these houses and construction of social facilities for serving the population, in short, creation of a small town. He noted the need for its construction in a short time and suggested calling it “Mustakillikning 27 yilligi massivi” – massif of the 27th anniversary of independence.
The President of our country also instructed to establish an electric train traffic between Tashkent and Bekabad in order to create even greater convenience for the population.