Latviya Elchisi bilan uchrashuv
2017-yilning 8-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Latviya Respublikasining Favqulodda va Muxtor Elchisi Edgars Bondarsni qabul qildi.
Suhbat davomida bo‘lajak qo‘shma tadbirlar yuzasidan fikr almashildi.
Elchining diplomatik missiyasi yakunlanar ekan, uning O‘zbekiston va Latviya o‘rtasidagi munosabatlarni mustakamlashga qo‘shgan konstruktiv hissasi qayd etildi.
So‘nggi 3,5 yil mobaynida O‘zbekiston-Latviya hamkorligi faol rivojlandi va mustahkamlandi. Latviya Prezidenti Andris Berzinshning 2014-yil may oyida O‘zbekistonga tashrifi davomida o‘tkazilgan oliy darajadagi samarali muzokaralar ikki tomon hamkorligiga yangi turtki berdi. Shuningdek, ikki mamlakatning vazirlik va idoralari, ishbilarmon doiralari, madaniyat, ta’lim va boshqa sohalar vakillari darajasida faol uchrashuvlar bo‘lib o‘tdi.
O‘z navbatida Edgars Bondars Elchi sifatida O‘zbekistondagi faoliyati uchun yaratilgan qulay sharoitlar uchun minnatdorchilik izhor etdi.

8 августа 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Латвийской Республики Эдгарса Бондарса.
В беседе состоялся обмен мнениями относительно предстоящих совместных мероприятий.
В связи с завершением дипломатической миссии Посла в нашей стране был отмечен его конструктивный вклад в укрепление отношений между Узбекистаном и Латвией.
За последние 3,5 года узбекско-латвийское сотрудничество активно развивалось и укреплялось. Плодотворные переговоры на высшем уровне в ходе визита Президента Латвии Андриса Берзиньша в Узбекистан в мае 2014 года придали новый импульс двустороннему взаимодействию. Также состоялись интенсивные контакты на уровне министерств и ведомств, деловых кругов, представителей культуры, образования и других сфер двух стран.
Эдгарс Бондарс, со своей стороны, поблагодарил за созданные благоприятные условия для его деятельности в качестве Посла в Узбекистане.