Jahon bankining mintaqaviy direktori bilan uchrashuv
2017-yilning 13-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Jahon bankining Markaziy Osiyo bo‘yicha mintaqaviy direktori Liliya Burunchukni qabul qildi. L.Burunchuk ikki tomonlama muzokaralar o‘tkazish uchun nufuzli delegatsiya rahbari sifatida Toshkent shahriga keldi.
Liliya Burunchuk shu yilning o‘zida to‘rtinchi marta mamlakatimizga tashrif buyurmoqda. Avvalroq Jahon banki delegatsiyasi ijtimoiy-iqtisodiy vaziyat bilan tanishish maqsadida Orolbo‘yiga tashrif buyurgan edi.
TIVda bo‘lib o‘tgan suhbat chog‘ida O‘zbekiston va Jahon banki guruhi o‘rtasidagi sherikchilik istiqbollari muhokama qilindi.
Muloqot davomida 2017-2021-yillarda O‘zbekistonni rivojlantirishning besh ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasini amalga oshirish doirasidagi hamkorlik masalalariga alohida e’tibor qaratildi.

Встреча с региональным директором Всемирного банка
13 июля 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял регионального директора по Центральной Азии Всемирного банка (ВБ) Лилию Бурунчук, прибывшую в г.Ташкент во главе представительной делегации для проведения двусторонних переговоров.
Нынешний визит Лилии Бурунчук в нашу страну – четвертый с начала текущего года. Ранее делегация ВБ побывала также в Приаралье для знакомства с социально-экономической ситуацией.
В ходе беседы в МИД состоялось обсуждение перспектив партнерства между Узбекистаном и Группой Всемирного банка.
Отдельное внимание было уделено сотрудничеству в рамках реализации принятой Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития нашей страны в 2017-2021 годах.