O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Turkmaniston Prezidenti Gurbanguli Berdimuhamedov taklifiga binoan 2017-yil 6-7-mart kunlari Turkmanistonga amalga oshirgan davlat tashrifi doirasida ikki davlat rahbarlari tomonidan erishilgan kelishuvlarga asoslangan O‘zbekiston va Turkmaniston o‘rtasidagi Davlat chegarasini huquqiy rasmiylashtirish masalalari bo‘yicha muzokaralar davom ettirilmoqda.
2017-yil 2-7-iyul kunlari Ashxabod shahrida do‘stona va hamjihatlik ruhida O‘zbekiston-Turkmaniston Davlat chegarasini delimitatsiya va demarkatsiya qilish masalalari bo‘yicha O‘zbekiston-Turkmaniston Hukumatlararo qo‘shma komissiya ishchi guruhlarining navbatdagi uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.

О встрече рабочих групп в г.Ашхабаде
Переговоры по вопросам правого оформления Государственной границы между Узбекистаном и Туркменистаном продолжаются в духе договоренностей, достигнутых главами двух государств в ходе государственного визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Туркменистан, состоявшегося 6-7 марта 2017 года по приглашению Президента Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедова.
2-7 июля 2017 года в г.Ашхабаде в атмосфере дружбы и взаимопонимания состоялась очередная встреча рабочих групп Совместной узбекско-туркменской межправительственной комиссии по вопросам делимитации и демаркации узбекско-туркменской Государственной границы.