Yaponiya Elchisi bilan uchrashuv
2017-yilning 5-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida Yaponiyaning Favqulodda va Muxtor Elchisi Nobuaki Ito bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Muloqot davomida moliya va iqtisod sohalarida avval erishilgan kelishuvlarni hayotga tadbiq qilishning hamda O‘zbekiston va Yaponiya hududlari o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqalar o‘rnatishning amaliy jihatlari muhokama qilindi.
Elchi iyun oyi oxirida yetakchi yapon OAVlarining O‘zbekistonga amalga oshirgan tashrifi yakunlari to‘g‘risida ma’lumot berdi.

Meeting with Ambassador of Japan
On July 5, 2017 the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan hosted a meeting with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Japan Nobuaki Ito.
During the conversation, the sides discussed the practical aspects of implementation of earlier agreements in the field of finance and economy, establishing direct contacts between the regions of Uzbekistan and Japan.
The Ambassador informed about the results of the visit of the representatives of leading Japanese media to Uzbekistan in late June.