O‘zbekiston-Qirg‘iziston vazirliklararo maslahatlashuvlariga doir
2017-yilning 4-6-iyul kunlari Bishkek shahrida ikki tomonlama aloqalarning shartnomaviy-huquqiy bazasini inventarizatsiya qilish va takomillashtirish bo‘yicha O‘zbekiston-Qirg‘iziston vazirliklararo maslahatlashuvlari bo‘lib o‘tdi.
Qirg‘iziston delegatsiyasiga TIV Xalqaro-huquqiy departamenti direktori Erin Aydit boshchilik qildi.
Muloqot davomida amaldagi ikki tomonlama hujjatlar ro‘yxati solishtirildi, ko‘rib chiqilayotgan bitim loyihalari muhokama qilindi hamda hamkorlikning shartnomaviy-huquqiy bazasini rivojlantirish va kengaytirish istiqbollari ko‘rib chiqildi.
Uchrashuvda tashqi siyosat idoralari huquqiy xizmatlarining faoliyati hamda O‘zbekiston va Qirg‘izistonning xalqaro shartnomalarni tuzish va bajarishga doir qonunchilik aktlaridagi o‘zgarishlar haqidagi ma’lumotlar yuzasidan fikr almashildi.

Об узбекско-кыргызских межмидовских консультациях
4-6 июля 2017 года в г.Бишкеке прошли узбекско-кыргызские межмидовские консультации по инвентаризации и совершенствованию договорно-правовой базы двусторонних отношений.
Кыргызскую делегацию возглавлял директор Международно-правового департамента МИД Эркин Айдит.
Стороны сверили списки действующих двусторонних документов, обсудили проекты соглашений, находящихся на рассмотрении, а также рассмотрели перспективы развития и расширения договорно-правовой основы взаимодействия.
В ходе встречи также состоялся обмен мнениями о функционировании правовых служб внешнеполитических ведомств и информацией об изменениях в законодательных актах Узбекистана и Кыргызстана, касающихся заключения и исполнения международных договоров.