Ertaga-O‘zbekiston Tashqi ishlar vazirining vatandoshlar bilan to'g'ridan-to'g'ri muloqoti
O‘zbekiston Tashqi ishlar vazirining vatandoshlar bilan To'g'ridan-to'g'ri muloqotiga qadar bir kun qoldi. Ko'plab kelayotgan savollar munosabati bilan shuni ma’lum qilamiz:
1. To'g'ridan-to'g'ri muloqotda O‘zbekistonning xorijdagi barcha muassasalari va yaqinda ochilgan Tashqi ishlar vazirligining mintaqaviy vakolatxonalari rahbarlari videokonferensiya shaklida ishtirok etishadi. Tadbir Xalqaro press-klub maydonchasida bo‘lib o‘tadi.
2. “O‘zbekiston” va “My5” telekanallari jonli translyatsiya olib borishadi.
3. To'g'ridan-to'g'ri muloqotga murojaatlarning mualliflari, ekspertlar hamda milliy va xorijiy OAV vakillari taklif etiladi.
4. Savollarni tanlab olishda ko‘pchilik vatandoshlarimizni bezovta qilayotgan murojaatlarga, jumladan “o‘tkir” murojaatlarga ustuvorlik beriladi.
TIV manzillariga kelib tushayotgan savollar teleekranning “yugurik satri”ga joylashtirib boriladi.
5. Barcha xohlovchilar, avvalgidek, o‘zlarini qiziqtirgan savollarni Vazirning virtual qabulxonasi, shuningdek, muloqot@tiv.uz rasmiy elektron manzili, TIVning “Facebook”dagi rasmiy sahifasi va “Telegram”dagi kanali orqali berishlari mumkin. Murojaatlar To'g'ridan-to'g'ri muloqot yakuniga qadar qabul qilinadi.

Завтра-Прямой диалог Министра иностранных дел Узбекистана с согражданами
Остались сутки до проведения Прямого диалога Министра иностранных дел Узбекистана с согражданами. В связи с поступающими многочисленными вопросами сообщаем:
1. Прямой диалог будет происходить на площадке Международного пресс-клуба с участием в формате видеоконференции руководителей всех загранучреждений Узбекистана и недавно открытых региональных представительств МИД.
2. Телеканалы «O‘zbekiston» и «My5» будут вести прямую трансляцию.
3. На Прямой диалог приглашаются авторы обращений, эксперты, а также представители отечественных и иностранных СМИ.
4. При отборе вопросов приоритет будет отдаваться обращениям, в которых затрагиваются проблемы, волнующие и касающиеся большого числа наших сограждан, в том числе и «острые».
Поступающие в адрес МИД вопросы будут выводиться на телеэкраны «бегущей строкой».
5. Все желающие по-прежнему могут задавать интересующие их вопросы через Виртуальную приёмную министра, а также электронную почту muloqot@tiv.uz, официальную страницу МИД в «Facebook» и канал в «Telegram». Обращения будут приниматься вплоть до завершения Прямого диалога.