"Anhor-Lokomotiv" bog‘ida bolalar uchun rang-barang dasturlar tashkil etilmoqda
Poytaxtimizda "Anhor-Lokomotiv" istirohat bog‘ida bir kun" deb nomlangan madaniy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi. Unda bog‘ning yoz mavsumida bolalarni dam oldirishga oid tayyorgarlik ishlari xususida ma’lumot berildi.
Davlatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyev tomonidan xalqimizning maroqli dam olishi uchun zarur barcha sharoitlarni yaratish, zamonaviy shaharsozlik va me’morlik talablariga javob beradigan istirohat bog‘lari barpo etish borasidagi ishlar natijasida mamlakatimizda so‘lim bog‘ va xiyobonlar bunyod etilmoqda.
"Anhor-Lokomotiv" ana shunday fayzli maskanlardan. Bu yerdagi zamonaviy attraksionlar, mo‘jaz kinoteatr, avtomatlashtirilgan o‘yin qurilmalari dam olishning zavqli o‘tishida alohida ahamiyat kasb etadi. Tarixiy shaharlarimizdagi yodgorlik majmualarining mo‘jaz maketlari, musiqali favvoralar ushbu maskanga o‘zgacha fayz va tarovat bag‘ishlaydi. Suvdagi attraksionlar, sun’iy havza dam oluvchilar bilan gavjum.
Yozgi ta’til avj pallaga chiqqan shu kunlarda bog‘da Mehribonlik uylari, serfarzand oilalarning o‘g‘il-qizlari uchun rang-barang ma’rifiy dasturlar, intellektual o‘yinlar, viktorinalar, ijodiy ko‘rik-tanlovlar muntazam tashkil etilmoqda. Turli aksiyalar, ko‘ngilochar o‘yinlar, mahorat darslari, bolalar badiiy jamoalari ishtirokidagi konsert dasturlari maktab o‘quvchilarining yozgi ta’til kunlari yanada qiziqarli o‘tishini ta’minlamoqda.

2017-06-20 | Культура
В Ташкенте состоялось культурно-просветительское мероприятие "Один день в парке отдыха "Анхор-Локомотив", посвященное проводимой работе по организации летнего отдыха детей.
В результате осуществляемых под руководством главы нашего государства Шавката Мирзиёева мер по созданию необходимых условий для содержательного отдыха населения, строительству объектов отдыха, отвечающих современным требованиям градостроительства и архитектуры, в нашей стране создаются новые парки и скверы.
В их числе - парк "Анхор-Локомотив". Действующие здесь современные аттракционы, кинотеатр, игровые автоматы обеспечивают интересный и содержательный отдых людей. Макеты архитектурных памятников исторических городов нашей страны, музыкальные фонтаны придают этому месту особую красоту и уникальность. Аттракционы на воде, искусственный бассейн полны отдыхающими.
В эти дни, когда летние каникулы в самом разгаре, для воспитанников домов Мехрибонлик, детей из многодетных семей в парке регулярно проводятся различные просветительские мероприятия, интеллектуальные игры, викторины, творческие конкурсы. Различные акции, развлекательные игры, мастер-классы, концертные программы с участием детских художественных коллективов способствуют обеспечению интересного отдыха школьников во время летних каникул.