Irlandiya Elchisi bilan uchrashuv
Vazir Elchining ishonch yorliqlarini qabul qildi va uni O‘zbekistonga tayinlangani bilan tabrikladi.
Suhbat davomida O‘zbekiston-Irlandiya munosabatlarini siyosiy, savdo-iqtisodiy, madaniy-gumanitar va boshqa sohalarda yanada kengaytirish istiqbollari hamda xalqaro va mintaqaviy muammolar yuzasidan fikr almashildi.
Uchrashuvda ta’kidlanganidek, O‘zbekiston Prezidenti tomonidan tasdiqlangan 2017-2021-yillarda mamlakatimizni rivojlantirishning beshta ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasini amalga oshirish o‘zaro hamkorlikni kengaytirish, ikki davlatning parlamentlari, ishbilarmon doiralari, ta’lim muassasalari, fan madaniyat va san’at arboblari o‘rtasidagi aloqalarni faollashtirish imkonini yaratadi. Shu mazmunda istiqbolli masalalarni birgalikda hal qilish yuzasidan fikr almashildi.

Встреча с Послом Ирландии
16 июня 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Ирландия с резиденцией в г.Москве Эдриана Макдэйда.
Министр принял верительные грамоты Посла и поздравил его с назначением в Узбекистан.
В ходе беседы состоялся обмен мнениями о перспективах дальнейшего углубления узбекско-ирландских отношений в политической, торгово-экономической, культурно-гуманитарной и других областях, по отдельным актуальным международным и региональным вопросам.
Как отмечалось на встрече, реализация утвержденной Президентом Узбекистана Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития страны в 2017-2021 гг. открывает новые возможности для расширения двустороннего сотрудничества, активизации контактов между парламентариями, деловыми кругами, образовательными учреждениями, деятелями науки, культуры, искусства двух стран. В данном контексте стороны обменялись мнениями по совместному решению приоритетных задач.