Turkmaniston TIV rahbari bilan uchrashuv
2017-yilning 13-iyun kuni yuqori darajadagi “Markaziy Osiyo – BMT” muloqotida ishtirok etish uchun Ashxobod shahriga borgan O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Turkmaniston Vazirlar Mahkamasi Raisi o‘rinbosari, Tashqi ishlar vaziri Rashid Meredov bilan uchrashdi.
Suhbat chog‘ida shu yilning mart va may oylarida oliy darajadagi O‘zbekiston-Turkmaniston muzokaralari davomida erishilgan kelishuvlar ijrosining amaliy jihatlari muhokama qilindi.
Uchrashuvda O‘zbekiston va Turkmanistonning xalqaro tashkilotlar doirasidagi hamkorligi hamda tomonlarni qiziqtirgan boshqa masalalar muhokama qilindi.

Встреча с главой МИД Туркменистана
13 июня 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов, прибывший в г.Ашхабад для участия в Диалоге высокого уровня «Центральная Азия – ООН», встретился с заместителем Председателя Кабинета Министров, Министром иностранных дел Туркменистана Рашидом Мередовым.
Обсуждены практические аспекты реализации договоренностей, достигнутых в ходе узбекско-туркменских переговоров на высшем уровне в марте и мае текущего года.
На встрече также рассмотрены перспективы взаимодействия Узбекистана и Туркменистана в рамках международных организаций и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.