Lyuksemburgning Tashqi ishlar va Yevropa ishlari bo‘yicha vaziriga maktub
Men Sizni mamlakatlarimiz tarixidagi muhim sana – O‘zbekiston Respublikasi va Lyuksemburg Buyuk Gertsogligi o‘rtasida diplomatik aloqalar o‘rnatilganining 25 yilligi munosabati bilan tabriklashdan chin dildan mamnunman.
Biz an’anaviy mustahkam do‘stlik, o‘zaro tushunish va hurmatga asoslangan mamlakatlarimiz o‘rtasidagi munosabatlarni juda qadrlaymiz.
Ishonchim komilki, siyosiy aloqalarni yanada kengaytirish, xalqaro maydonda o‘zaro qo‘llab quvvatlash va savdo-iqtisodiy hamkorlikni chuqurlashtirish ikki tomon manfaatlariga mos keladi. Lyuksemburg jahonning peshqadam davlatlaridan biri hisoblangan investitsion faoliyat va bank-moliya sohalari bizda katta qiziqish uyg‘otadi.
Munosabatlarning mavjud asosini mustahkamlash va o‘zaro qiziqish kasb etuvchi barcha sohalarda samarali hamkorlikning yangi yo‘nalishlarini aniqlash maqsadiqa O‘zbekiston tomoni Lyuksemburg bilan ishonchli va konstruktiv muloqotni davom ettirishdan manfaatdordir.
Ushbu fursatdan foydalanib, Janobi Oliylari, Sizga mustahkam sog‘lik, tinchlik hotirjamlik va faoliyatingizda yangi muvaffaqiyatlar tilayman.

господину Жан Ассельборну,
Мне доставляет огромное удовольствие сердечно поздравить Вас со знаменательной датой в истории наших стран – 25-летием со дня установления дипломатических отношений между Республикой Узбекистан и Великим Герцогством Люксембург.
Мы высоко ценим установившиеся между нашими государствами отношения, основанные на прочных традициях дружбы, взаимопонимания и уважения.
Уверен, что дальнейшее расширение политических контактов, взаимная поддержка на международной арене, углубление торгово-экономического сотрудничества соответствует интересам обеих сторон. Особый интерес для нас представляет инвестиционная деятельность и банковско-финансовая сфера, в которых Люксембург заслуженно является одним из мировых лидеров.
Узбекская сторона заинтересована в продолжении доверительного и конструктивного диалога с Люксембургом в целях укрепления созданного фундамента отношений и определения новых ориентиров эффективного партнерства по всем направлениям, представляющим взаимный интерес.
Пользуясь этой приятной возможностью, желаю Вам, Ваше Превосходительство, крепкого здоровья, благополучия и всяческих успехов в Вашей деятельности.